telekanalite vaadatavus

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
ottok
Entusiast
Postitusi: 267
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
Kontakt:

telekanalite vaadatavus

PostitusPostitas ottok » 21:06, 15 Okt 2006

Kas mõni tark mees oskab seletada ja põjhendada mingis ajalehes olevat väidet,et teleka täpsusega tehakse kindlaks kanalite vaadatavust!
kuidas on see tehniliselt võimalik?
kui
mul videomakk on näiteks tv3 peal,telekast vaatan kan2 ja laps vaatab satilt mtv'd?

Kasutaja avatar
capricorn
Edasijõudnu
Postitusi: 32
Liitunud: 03:00, 22 Sept 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas capricorn » 21:15, 15 Okt 2006

sellist seadet kül ei ole mis skäniks kõikite telekaid, et mis kanalit keegi vaatab, minu teada. Võibolla on mingid sellised seadmed mis pannakse omaniku nõusolekuga telekale juurde ja mis siis kuidagi jätavad meelde mida sa millagil oled vaadanud. Võibolla seda kaablit mööda levivat digitv-d on võimalik jälgida, ja teha statistikat kes millal midagi vaadanud on.

Kasutaja avatar
kakkerdis
Entusiast
Postitusi: 209
Liitunud: 03:00, 04 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas kakkerdis » 21:19, 15 Okt 2006

japp. inimestele pannakse koju aparaat mis fikseerib mida inimene vaatab! tv3 kasutab seda kindlasti, kindlalt ka teised kanalid

Kasutaja avatar
mixman
DigiTVfänn
Postitusi: 529
Liitunud: 03:00, 14 Okt 2005
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas mixman » 21:25, 15 Okt 2006

Kunagi tv3 seletas kuidas nad seda teevad, paned ühe kroonise teleka nurka ja neil mingi seier näitab, 7 uudistes rääkis seda :D
Tglt suht naeruväärne aga noh, nii na jahusid....
Dm500-Gemini3.40 Maxvar/5E/13E/19E/

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
ottok
Entusiast
Postitusi: 267
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
Kontakt:

hmm

PostitusPostitas ottok » 21:58, 15 Okt 2006

tähendab kugu reitingute jutt vaatajatearvust siis lambist võetud või rahvaküsitlus a la saarpoll ... IRW

Kasutaja avatar
mixman
DigiTVfänn
Postitusi: 529
Liitunud: 03:00, 14 Okt 2005
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas mixman » 22:35, 15 Okt 2006

Rohkem ikka rahva küsitlus, mul ka paarkorda läpakaga tädi külas käinud :D
Dm500-Gemini3.40 Maxvar/5E/13E/19E/

Kasutaja avatar
kakkerdis
Entusiast
Postitusi: 209
Liitunud: 03:00, 04 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas kakkerdis » 22:49, 15 Okt 2006

mis teleka? segast paned we

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 23:49, 15 Okt 2006

Kunagi sai külastatud ühte turu-uuringu ettevõtet, kus tutvustati ettevõtte tööd ja meetodeid. Tookord väideti, et paigaldatakse teleri juurde seadmed, mis registreerivad vaataja valikud. Sealt valimist saab siis vaatajate eelistused teada, mida saab üldistada elanikkonnale.

Kasutaja avatar
hulluarst1
Edasijõudnu
Postitusi: 82
Liitunud: 02:00, 01 Dets 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas hulluarst1 » 08:09, 16 Okt 2006

No kuulge...näidake mulle ka sellist seadet, mis teleri kõrvale asetatuna fikseerib mu telekanalite vaatamise eelistused ! :shock:

Kasutaja avatar
tigu
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas tigu » 09:14, 16 Okt 2006

Sellega on nii et telekale ühendatakse külge lisaseade, justkui digibox kui nii võtta. Edaspidi vahetad kanalit selle boxi pealt mitte telekast. Box registreerib kõik sisse-väljalülitamised ja kanalivahetused ning saadab selle info uuringufirmale (ilmselt tavalise modemi või internetiühenduse kaudu). Kuna laialijagatud boxide arv on tegelikult üsna väike, siis loomulikult üldistatakse saadud tulemusi, s.t. et saadud lõpptulemus pole 100% täpne ent parema variandi puudumisel aktsepteeritakse seda meetodit kõigi kanalite poolt. Eks niimoodi on kõigi küsitlustega.
Muide, seda boxikasutajate seltskonda (ehk paneeli nagu uurijad neid nimetavad) hoitavat ranges saladuses, et vältida nende mõjutamist kanalite poolt :)

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 11:16, 16 Okt 2006

Elionil peaks oma ipTV lahenduses olema üsna lihtne tuvastada, milliseid programme, millal ja kui palju vaadatakse. Üsna raske on aga tuvastada, kas reklaami ajal vaatas kodanik teleekraani või külmiku riiuleid.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 15:20, 16 Okt 2006

Isegi kui me oletame et selles küsitluse testgrupis osaleb 10% eesti televaatajatest ei saa sellest eeldada et ülejäänu 90% maitse kattub protsentuaalse statistika alusel nende 10 % eelistustega.

MIna usun et pigem tehakse uuringuid nii.öelda monitooringu programmi raames. Küsitletakse inimesi, pannakse netti pollid ülesse. Ja nende alusel arvutatakse keskmine.

MInd pole veel keegi kodus küsitlemas käinud ja kui keegi pakuks mulle tasuta võimalust sellise boksiga oma telekat ühendada, ma ei teeks seda. Minu privaatne maitseeelistus on minu enda isiklik info. KUi telekanal nii kangesti tahab teada mida rahvas tema programmist arvab siis kirjutagu üks pikk artikkel postimehe online väljaandesse. Ma usun et kommentaatorite arvamus annab üsna huvitava tulemuse.

Ametlikke monitooringuid on raske usaldada. KUi tellijaks on konkurendist telejaam siis uuringufirma teeb monitooringu temale positiivses suunas.

Mingil määral saame rääkida ka reklaamiklientide n.ö eelistustest. Magusamad pakkumised tulevad sellistele eetriaegadele kus on parem programm. Seega mida rohkem reklaami, järelikult seda suurem auditoorium. Kuid ma olen viimasel ajal seda lausreklaami vihkama hakanud. Peletab igasuguse vaatamise isu ära.
Teine asi on veel sellega et milline sihtgrupp telejaamal on. ETV-l valdavalt pensionärid ja tugitoolisportlased. Kanal2 ja TV3 vaatavad rohkem noored ja lapsed.Näiteks kui avaldatakse monitooringu tulemused et AK-d vaatas sellel kuul 250 000 inimest, eelmise kuuga võrreldes on see 5% vähem... jne jne. Sellised uuringud ei ole täpsed.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 19:22, 16 Okt 2006

Võid öelda küll, et sinu arvamust pole keegi küsinud, aga sarnaselt tehakse suurem osa uuringuid, s.t. näiteks küsitakse tuhande tegelase käest midagi, võetakse protsent ja üldistatakse miljonile. Valimid on muidugi juhuslikud. Vähemalt loodame, et on ;)

Aga nagu see ütlus oligi, et on olemas suured ja väikesed valed ning on olemas statistika.

Kasutaja avatar
tigu
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas tigu » 09:49, 17 Okt 2006

See bokside arv on tegelikult uskumatult väike, seetõttu pole enamus neid näinudki, kasutamisest rääkimata. Samal põhjusel pole ka valim üldse mitte juhuslik, vaid sinna on otsitud inimesi erinevas vanuses, eri rahvustest jne jne.
See on üsna peen teadus, kes viitsib uurib lisa: http://www.emor.ee.
Aga nagu varem öeldud, siis parema puudumisel seda varianti kasutatakse. Internetikommentaaride põhjal paraku mingeid põhjapanevaid järeldusi teha ei saa, netikommentaatorite seltskond ei esinda kuidagi moodi tervet teleauditooriumit.

Kasutaja avatar
kakkerdis
Entusiast
Postitusi: 209
Liitunud: 03:00, 04 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas kakkerdis » 11:11, 17 Okt 2006

Energizer kirjutas:Isegi kui me oletame et selles küsitluse testgrupis osaleb 10% eesti televaatajatest ei saa sellest eeldada et ülejäänu 90% maitse kattub protsentuaalse statistika alusel nende 10 % eelistustega.

MIna usun et pigem tehakse uuringuid nii.öelda monitooringu programmi raames. Küsitletakse inimesi, pannakse netti pollid ülesse. Ja nende alusel arvutatakse keskmine.

MInd pole veel keegi kodus küsitlemas käinud ja kui keegi pakuks mulle tasuta võimalust sellise boksiga oma telekat ühendada, ma ei teeks seda. Minu privaatne maitseeelistus on minu enda isiklik info. KUi telekanal nii kangesti tahab teada mida rahvas tema programmist arvab siis kirjutagu üks pikk artikkel postimehe online väljaandesse. Ma usun et kommentaatorite arvamus annab üsna huvitava tulemuse.

Ametlikke monitooringuid on raske usaldada. KUi tellijaks on konkurendist telejaam siis uuringufirma teeb monitooringu temale positiivses suunas.

Mingil määral saame rääkida ka reklaamiklientide n.ö eelistustest. Magusamad pakkumised tulevad sellistele eetriaegadele kus on parem programm. Seega mida rohkem reklaami, järelikult seda suurem auditoorium. Kuid ma olen viimasel ajal seda lausreklaami vihkama hakanud. Peletab igasuguse vaatamise isu ära.
Teine asi on veel sellega et milline sihtgrupp telejaamal on. ETV-l valdavalt pensionärid ja tugitoolisportlased. Kanal2 ja TV3 vaatavad rohkem noored ja lapsed.Näiteks kui avaldatakse monitooringu tulemused et AK-d vaatas sellel kuul 250 000 inimest, eelmise kuuga võrreldes on see 5% vähem... jne jne. Sellised uuringud ei ole täpsed.

mnjah. loen ja mõtlen, et kui kõik on väga privaatne sinu jaoks, siis ei tasu oma suud miski telekanali suhtes yldse paotada, sest sind ei huvita mis sealt tuleb

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 58 külalist