Viasati paigaldus Paides

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 01:39, 03 Sept 2006

tigekala kirjutas:Mis siin ikka vaielda.
Kui nii hästi hinda teate ja nii hästi... siis paigaldage parem ise, värviga autot ise ja puidutöid tehke ka ise.

Kusjuures Tigekala ma nõustun sinuga selles suhtes täielikult. Vähemalt mis puudutab lihtsamaid asju. Endale lasin komplekti koju tuua ning müüja poolt ka üles seada kokku 3500 eest. See sisaldas siis tüünerit, kaablit, LNB-d, taldrikut, kinnitust ja paigaldusteenust. Tüüneri enda eest küsiti 2500 ülejäänu oli seega lisavarustuse ning paigalduse eest. Minu meelest ei küsitud üleliia palju. Mis puutub töö keerukusse siis elan teisel korrusel, kuid antenni maja seina külge kinnitamiseks läks tarvis redelit. Ülejäänu oli ainult plastikaknaraami sisse augu puurimine ning kaablivedu. Tüüneri oli mees juba eelnevalt valmis häälestanud. Minu juures pani ta satfinderiga ainult panni paika.

Aga mina isiklikust kogemusest tean et panni on võimalik täitsa ise ka käsitsi paigaldada. Isegi ilma satfinderita. Tähtis on lõunakaarte suund ning panni kalle. Oma tuttavale paigaldasin . Õigemini keerasin panni paika. kinnitustega tegeles ta ise. Aega võttis see 2 päeva. Eelmise päeva õhtul alustasin hiljaõhtuni välja. Siis läksin magama. Ja järgmisel hommikul läksin tagasi ja sain tema soovitud siriuse kätte. Saab täitsa ise. Kui kuhugile kolima hakkan siis loodan juba ise hakkama saada.
MInu näite puhul oleks 3 kilo liiga palju.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 08:24, 03 Sept 2006

Energizer kirjutas:Aga mina isiklikust kogemusest tean et panni on võimalik täitsa ise ka käsitsi paigaldada. Isegi ilma satfinderita. Tähtis on lõunakaarte suund ning panni kalle. Oma tuttavale paigaldasin . Õigemini keerasin panni paika. kinnitustega tegeles ta ise. Aega võttis see 2 päeva. Eelmise päeva õhtul alustasin hiljaõhtuni välja. Siis läksin magama. Ja järgmisel hommikul läksin tagasi ja sain tema soovitud siriuse kätte. Saab täitsa ise. Kui kuhugile kolima hakkan siis loodan juba ise hakkama saada. MInu näite puhul oleks 3 kilo liiga palju.


Püha jõuluime... Kaks päeva keerasid panni paika Siriuse peale? Ilma ühegi abivahendita peale kompassi?

Kulla mees - see on ehe näide sellest, kuidas sul on meeletus koguses vähe väärtuslikku aega. Kui üks kõik, kes teine ärilistel alustel tegutsev isik oleks seal 2 päeva hea õnne peale panni keeranud päikese ja tähtede järgi siis oleks arve olnud mitte 3000 vaid üks null lõpus juures. Kas tõesti on see sadakond krooni satfinder'i eest väärt kahte päeva sinu elust!? Ja kui siit edasi utreerida siis saad ehk isegi aru, et miks spetsialistil ripub kaelas 15+ kilo maksev kast, millega sirius leitakse alla minutiga...

iCE

Kasutaja avatar
Inq
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Inq » 10:58, 03 Sept 2006

Ok, spetsialistid, mis siin ikka vaielda. Minu objekt on 2 korruseline puumaja, asukoht Tallinn, Nõmme. Katuseharja kõrgus on 8 - 8,5 m, katusekalle 10-15 kraadi, kaablit läheb 15-20 m, katusel asub ka mast koos 2 a tagasi paigaldatud "rehaga", panni võib paigaldada nii olemasoleva masti külge kui ka koeraga akna taha, kuidas spetsialist paremaks peab. Lõunasuund on puudest lage. Minu poolt siis 1 kroonine stardikomplekt ja 3 kilo raha. Palun spetsialistidel lahti kirjutada mida ma selle 3 kilo eest saan, paluks töö raha ja materjalid eraldi välja tuua, nii nagu arvel on. Tänan tähelepanu eest.

Kasutaja avatar
karla
Tegija
Postitusi: 1057
Liitunud: 03:00, 12 Sept 2005
Asukoht: Uusimaa, Finland
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

PostitusPostitas karla » 20:33, 03 Sept 2006

Vaata selle raha eest tuleb sulle külla üks muhe kombinesoonis vend kes teeb 40 minutit tööd ning tähtsat nägu ja sina saad pärast pilti vaadata. :lol:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 01:02, 04 Sept 2006

ice kirjutas:Püha jõuluime... Kaks päeva keerasid panni paika Siriuse peale? Ilma ühegi abivahendita peale kompassi?

Kulla mees - see on ehe näide sellest, kuidas sul on meeletus koguses vähe väärtuslikku aega. Kui üks kõik, kes teine ärilistel alustel tegutsev isik oleks seal 2 päeva hea õnne peale panni keeranud päikese ja tähtede järgi siis oleks arve olnud mitte 3000 vaid üks null lõpus juures. Kas tõesti on see sadakond krooni satfinder'i eest väärt kahte päeva sinu elust!? Ja kui siit edasi utreerida siis saad ehk isegi aru, et miks spetsialistil ripub kaelas 15+ kilo maksev kast, millega sirius leitakse alla minutiga...

iCE

Jah aga erinevalt ärikaalutlustell satipaigaldusega tegelevatest isikutest käisin mina seda panni häälestamast sõbramehena. Raha ma selle eest ei võtnud. OK väikese teene tegi mees mulle vastu ka. Aitas mul akna piirdelauad paika kruvida. Ma ütleks et ma ei kaotanud eriti väärtuslikku aega. Minu jaoks oli tegemist esimese pannihäälestamiskogemusega. Ise tehtud, hästi tehtud.
Ma olen nõus et satfinder teeb töö kergemaks, aga esimene paigalduskogemus on seda väärt. Ise olen küll rahul.

Kasutaja avatar
reints
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 03:00, 30 Mai 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas reints » 13:56, 04 Sept 2006

Kust kohast te võtate et paigaldus 3000.- maksab ? Mina töötan Orbita antennis ja kui pole vaja lisakinnitusi, lisa LNB-sid, lisa kaablit või muud siis on viasti paigaldus 1000.-

Kasutaja avatar
kallo
Entusiast
Postitusi: 227
Liitunud: 02:00, 17 Nov 2005
Asukoht: Harku
    unknown unknown

PostitusPostitas kallo » 14:16, 04 Sept 2006

jutt läkski sellest lahti et osad "tegijad" küsivad 3000.- selle eest ja siis hakkas keegi seda veel õigustama...
MUTANT/AB IPBOX200 * Triax 110/90 * 1/5/13/19/28/36

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 17:07, 04 Sept 2006

reints kirjutas:Kust kohast te võtate et paigaldus 3000.- maksab ? Mina töötan Orbita antennis ja kui pole vaja lisakinnitusi, lisa LNB-sid, lisa kaablit või muud siis on viasti paigaldus 1000.-

Otseselt sõltub kõik siiski töö keerukusest. Näiteks kahemeetrise panni korralik kinnitus ning lisapeade häälestus+ kaabli vedu+ materjalikulu. Firmad kirjutavad omale juurde ka kasumi+ käibemaks. Ja nii tulebki töö hind kallim kui naabrimehelt paludes. Suuremates linnades ja maapiirkondades on muidugi ka satipaigaldajate vahel tihedam konkurents. Nii tuleb teenusega kaasa panna lisaväärtusi, ntx töö garantii 6 kuud jne.
3000 ainult paigaldus + samapalju veel komplekti eest on muidugi palju, aga sõltuvalt paigaldamise raskusastmest ja ostetavast komplektist võib see ka odav olla.. Viasat on oma hinna muidugi liiga üles haipinud. Aga ma mäletan kui Elion mulle uut telefonikaablit tuppa vedas ja internetti üles seadis: Kaabel + töö kokku 300 EEK0+ mõned kroonid. Töö ise kestis kõige rohkem pool tundi, aga raha oskasid nad küsida. Telefonikaabli jaemeeter lihtsalt tuli kallim kui oleks poest ostnud.

Haltuura jääb alati haltuuraks. Nii katuse vahetamisel, auto remontimisel jne. Kallimates firmades on lihtsalt tööjõud kallim. Näiteks on tunnihinne kõrgem. Kaudselt plekib selle kinni ikkagi tarbija. Aga kui kutsud tuttava-tuttava tegema, siis lepid lihtsalt summas kokku.

Kasutaja avatar
kallo
Entusiast
Postitusi: 227
Liitunud: 02:00, 17 Nov 2005
Asukoht: Harku
    unknown unknown

PostitusPostitas kallo » 21:25, 04 Sept 2006

oli juttu viasati paigaldusest ehk 1 pea, 1 pann, ilma diseq ta.
MUTANT/AB IPBOX200 * Triax 110/90 * 1/5/13/19/28/36

Kasutaja avatar
sahteliit
Entusiast
Postitusi: 175
Liitunud: 03:00, 10 Juun 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas sahteliit » 22:41, 04 Sept 2006

reints kirjutas:Kust kohast te võtate et paigaldus 3000.- maksab ? Mina töötan Orbita antennis ja kui pole vaja lisakinnitusi, lisa LNB-sid, lisa kaablit või muud siis on viasti paigaldus 1000.-

1000 eeku? mnja siis on teada et orbitasse pole asja kunagi

Kasutaja avatar
mell
Edasijõudnu
Postitusi: 64
Liitunud: 08:48, 24 Juul 2003
Asukoht: jƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas mell » 22:58, 04 Sept 2006

No samas kui kõik maksud maha võtta ja firma kasum ka siis .....Palju ikkagi aga vähemaga pole nagu mõtet ka.Kui hobi siis tasuta aga kui sellest elama peaks siis nutune küll

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 23:16, 04 Sept 2006

mell kirjutas:No samas kui kõik maksud maha võtta ja firma kasum ka siis .....Palju ikkagi aga vähemaga pole nagu mõtet ka.Kui hobi siis tasuta aga kui sellest elama peaks siis nutune küll

samas kes sellega raha teenib peaks seda ka proffessionaalselt tegema.Palju raha saab küsida ainult kvaliteetse paigalduse eest. Ja parim reklaam on satipaigaldajatele ainult nende endi kätetöö. KUi sõber soovitab , et näe tema tegi nii ja naa, pani mulle, sellele ja kolmandale siis võib proovida.
Mõnele mehele on tema töö nii leib kui hobi. Katsu siis õiglast hinda küsida...
:P

Aga jah ärimehed ei ole heategevusega kohustatud tegelema. Mõned seda siiski teevad... :roll: :wink:

Kasutaja avatar
teekas
Õpetaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12:37, 10 Juun 2003
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

PostitusPostitas teekas » 23:27, 04 Sept 2006

Kust kohast te võtate et paigaldus 3000.- maksab

Ausalt õeldes ei tea ka mina ühtegi sellist firmat kes ainult via paigalduse eest küsiks 3 kilo :?: :?: Aga kui keegi tahab pakkuda selle töö eest sellise-summa; nõus sõitma isegi Saare- või Hiiumaale.
Isegi 100 km. sõidu-juures ei venita minul 1/3 sellest välja.
Kui aga vaja mingit erilist teemat (tõstuk, mega-pikk redel) mida peab eraldi rentima, siis selle muusika maksab loomulikult see kellele paigaldan ja sellised teemad lepitekse juba eelnevalt kliendiga kokku. Ei usu et keegi läheb paigaldama ilma eel-luureta objekti kohta.

Kasutaja avatar
kallo
Entusiast
Postitusi: 227
Liitunud: 02:00, 17 Nov 2005
Asukoht: Harku
    unknown unknown

PostitusPostitas kallo » 08:27, 05 Sept 2006

Inq kirjutas: Tuttav kunagi uuris paigalduse asja ja pakkumine tehti 3 kilo. :lol:


no siin ju oli see millepärast kogu jutt üldse lahti läks
MUTANT/AB IPBOX200 * Triax 110/90 * 1/5/13/19/28/36

Kasutaja avatar
reints
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 03:00, 30 Mai 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas reints » 14:24, 05 Sept 2006

Minu arust pole 1000.- kr küll eriti palju arvestades seda et pead sõitma kohale mõnikord 60 km (edasi tagasi) ja kui midagi paigast ära läheb pead selle maa uuesti ja tasuta läbima ja pealegi ei saa ju töömehed kogu seda raha endale

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 50 külalist