Väike segadus SCARTiga

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
sniff01
DigiTVfänn
Postitusi: 743
Liitunud: 23:21, 09 Juul 2003
Asukoht: Muhv nõudmiseni
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Väike segadus SCARTiga

PostitusPostitas sniff01 » 00:07, 27 Aug 2005

Kunagi eelmisel sügisel sai vaeveldud SCART pistikutega (ka praegu Driimi alajaotuses sai hädaldatud) ja nüüd jälle üks pisike kuid segav nähtus.
On siis see SCART liitja millesse topitud kodukino ja väike driim (VCRi eemaldasin sealt komplektist et driimi pilt vähe heledam oleks, mitte nagu päikese varjutuse ajal). Liitja on ühendatud siis Samsungi tuunerisse ja sealt TVsse.
Kodukino juhtmelt on eemaldatud 8 "jalg", seda teatavatel põhjustel.
Kui Samsung töötab ja lülitan käima kodukino et heli läbi selle tuleks on kõik OK. Kui töötab driim ja lülitan kodukino käima, näen TVs ainult Blue Screeni :?. Kusjuures pole vahet mis re¸iimis kinokeskus tööle pann, kas TV, Tuner, Disc või AUX. Kas ja millise "jala peaks nüd driimi juhtmelt eemaldama või on lahendus kuskil mujal?
Praegusel hetkel siis suht võimatu driimi heli läbi keskuse lasta või siis pildi kõrvale hoopis mõnd plaati või raadiot kuulata.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 12:54, 27 Aug 2005

Scart liitja peaks olema selline väike karp millel 3 SCART pesa ja üks väljundkaabel? Mul seda ei ole, aga ma kujutan ette et see asi on mõelldud sedasi kasutamiseks et 3 erinevat seadet saab ühendada telekaga, millel on üks SCART pesa. Sinu jutust saan aru et ühendasid kodukino ja driimi SCART liitjasse ja liitja ühendasid SAmsungi tuuneriga ja sealt alles kaablitpidi telekasse. Mina teeksin sedapidi et ühendaksin vajalikud seadmed SCART liitjasse ja liitja otse TV-sse. Kui tahad kodukinost saada tuuneri heli, siis ühenda tuuneri RCA audioväljundid kodukinoga ja pane kodukino AUX reziimi. Peaks töötama. MUidugi, sa ei maini mis marki kodukino sul on, kas selline integreeritud DVD süsteem või on sul eraldi kodukinoressiiver (box) . Boxi puhul on natuke lihtsam kuna temal on mitu audio/video sisendit väljundit ja nii saad ilma mingi vaevata kõik heli ja videoallikad resiiverisse lasta ja ressiiverist ühe SCART või RCA kaabliga telekasse,mis tähendab seda et boxist valid AV1/AV2 vms ja telekas on sul koguaeg 1 aktiivse SCARTi peal kuhu su kodukino ühendatud on. MInu tuttaval on Philipsi kodukino (integreeritud süsteem): SEllel näiteks on niimoodi et aktiivset pilti ja heli laseb ta läbi scarti. KUi paned reziimiks AUX siis videopilti ei tule mitte mingi valemiga. Disc reziimis töötab ainult kodukino plaadimängija ja mingeid ümbersuunamist AUXi või SCARTI kaudu selles reziimis ei ole võimalik teha. Proovitud järele KARAOKE konverteri töölesaamise eesmärgil.

MIsmoodi sa tahad pildi kõrvale plaati või raadiot keskusest lasta? UMbes nii et tuunerist jookseb mõni film,mida su naine vaatab ja samal ajal tahad sa kodukinoga veel plaati ja/või raadiot kuulata? NIi ei saa ju...Driimist ei tule heli arvatavasti sellepärast et tema heli jookseb läbi mitme masina enne kui telekasse puhtal kujul kohale jõuab ehk siis teised seadmed solgivad ta heli ära.
MIna tahtsin vahepeal ka niimoodi teha et mul on muusikakeskusel üks AUX sisend. TAhtsin erinevad heliallikad sinna ühte ühendada, ostsin 2 RCA double Female-IN>Male connectorit ja panin arvuti ning satituuneri mõlemad sinna taha. EI õnnestunud. Tähendab kui arvuti oli sisse lülitatud siis tuunerist tuli heli hästi nõrgalt, kui arvuti välja lülitasin oli kõik OK. SEe polnudki mulle lahenduseks. TEgin natukene teistsuguse süsteemi. Arvuti helikaardi ühendasin telekasse SCART-Svideo adapteri RCA pesadesse. Tuuneri audio jookseb eraldi muusikakeskusesse. NIimoodi töötab probleemivabalt. Tähendab mõte on selles et igale heliallikale peaks olema eraldi helisisend, mitte nii et kõik ühte patta. Proovi nuputada mismoodi sa saaksid ära kasutada kõiki oma koduelektroonika võimalusi (on äkki telekal 2 scarti või RCA liides). Aga kuna sinu jaoks on tähtis see et sa saaksid kõike kuulata läbi kodukino siis see on suht raske et mitte öelda, võimatu kui kodukinol pole mitu audio/video sisendit ja väljundit.
Viimati muutis Energizer, 13:14, 27 Aug 2005, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 13:02, 27 Aug 2005

Energizer on kõik täpselt ära seletanud ja muud ei olekski lisada et igasugu vahekarpe ei tuleks kasutada sest müra tekib päris silmi kraatsiv igasuguste vahepluginatega!

Kasutaja avatar
sniff01
DigiTVfänn
Postitusi: 743
Liitunud: 23:21, 09 Juul 2003
Asukoht: Muhv nõudmiseni
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas sniff01 » 13:40, 27 Aug 2005

Kinok on all-in-one Philips LX3900SA. Selle kino juhtme 8 jalg läks seepärast et kino hakkas liiga palju pilti muutma nii nagu tema tahtis, ehk *.avi puhul nagu temale meeldis mitte nagu mulle.
See, et aux ja tv puhul pilt TVsse ei tohiks jõuda tean isegi ja ega pilti ei tulegi, lihtsalt driimi signaal tapetakse maha, audiot netu keskusest, tv videosisendi pilt on kah ümmargune null (blue screen).
Pean meelde tuletama, mis kamm oli kui panin selle variandi, et kõik vidinad liitjasse ja siis TV külge, midagi oli mis häiris ja seepärast saigi asi enne sammy külge topitud ja sealt siis TVsse.
Aga seda pilt TVst ja sinna kõrvale muud audiot lasta tähendas seda et teinekord ei viitis peale pildi TVst muud vaadata, ja audiok siis miskit muud. TV ja sammy puhul pole probleemi aga driimiga see asi ei õnnestu.
Point siis selles et läbi sccarti liigub mingi signaal mis killib driimi pildi, aga mis kohast see tuleb kui 8 jalg juhtmelt nii kui nii lännu (ehk jalg mis annab siis signaali pildi re¸iimi ja on/off kohta).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 13:44, 27 Aug 2005

12 jalg oli vanasti mis killib pildi

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 13:47, 27 Aug 2005

http://www.plussmiinus.ee/ee/elutuba/ko ... X3900SA/01 nu ma kaesin seda aparaati. ma ei saa aru milles on probleem. dreamist rca otstega heli philli ja dreamist scart telekasse

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 14:28, 27 Aug 2005

Vaata, dreami audio on dreami oma, Sammy audio on sammy oma. Korraga nad ühest väljundist lihtsalt ei tööta., ainult siis kui üks neist on välja lülitatud, peaks töötama. Nimelt, sa saadad ju praeguse konfiga kogu audio ja video kompoti Sammy-sse . Kas sammy peab hakkama siis filtreerima seda, mis on üks ja mis teine? Sammy ei ole ressiiver.
Kui sa tahad sedasi,et pilt telekas tumm ja heli tuleks näiteks Philipsi raadiost, siis peaksid ühendama asjad ka sedasi,et sammy või dream otse telekas ja teleka heli MUTE.Philipsi lülitad raadiole ja ongi kogu ooper. Seda sellepärast et sa ei saa Philipsile ka öelda,et ole hea, pilti annad mulle telekast ja mängi mulle nüüd raadiot. Philipsi sellise klassi raud oskab korraga töötada vaid ühes reziimis. Tean seda,sest see Philipsi kodukino, millest mina rääkisin on LX3600D. Nad on ühe ja sama perekonna kodukinod.
KOrdan veelkord et SCART liitja on mõeldud 3 aparaadi ühendamiseks KORDAMÖÖDA,mitte korraga, telekaga, millel on 1 SCART pesa. Ma ükskord vaatasin ka poest seda asjandust ja seal oli kirjas,et "Enne seadmete ühendamist ja kasutamist selle tootega, veenduge et ainult ÜKS seade neist oleks sisse lülitatud". ASi on selles et ka see SCART liitja on ilma lülitita. Tal on vaikimisi kõik SCART pesad aktiivsed. Nüüd, mõtle ise mis juhtub kui kolm seadet korraga telekasse oma signaali saadavad.
SA võid proovida ka niimoodi,et ühendad SAmmy ja dreami selle liitjaga kodukino külge ja kodukinost saadad heli ja pildi RCA kaudu telekasse.
Või saadad heli RCA kaudu ja video S-Video kaudu. KUi telekal S-Videot pole, on vajalik S-Video-Scart ADapter.KUid ma ei garanteeri et see lahendus töötab.
Viimati muutis Energizer, 14:45, 27 Aug 2005, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 14:32, 27 Aug 2005

See on juba kole kauge galaktikaline juhtmete rägastik

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 14:36, 27 Aug 2005

videomakk kirjutas:http://www.plussmiinus.ee/ee/elutuba/kodukino?vaata=LX3900SA/01 nu ma kaesin seda aparaati. ma ei saa aru milles on probleem. dreamist rca otstega heli philli ja dreamist scart telekasse

Probleem on selles et sniff01 ei viitsi seadmete kasutamiseks rca ja scart juhtmetega mässata. ta tahab, nagu suurem osa meist sedasi et kõik asjad töötaksid ühest kohast,millest peaks piisama paarist puldinupu vajutusest. Paraku on sedasi,et just sellise kodukinoga selline multifunktsionaalne lahendus ei tööta. Saab küll ühendada scarti, svideot ja rca-d aga need kõik töötavad üldjuhul siis kui on aktiivne disc reziim. disc reziimis aga teiste, väliste seadmete audio-video läbi ei tule. See kodukino on mõeldud kasutamiseks otse telekaga.

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 14:40, 27 Aug 2005

no jah, kraanist vett, õlut ja viskit on vist palju tahta

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 12:45, 28 Aug 2005

samas kui 12 jalg lahti võtta siis ei hakka see agrekaat yldse tööle. tegelt kui av nuppu vajutada peaks pilt ilmuma aga kas ta siis scart liitjas ymberlylitust teeb. kui näeks ihusilmaga kõiki liideseid samsal, phillil ja telekal siis isegi mõtleks miskit välja. aga karta on et hirmus juhtmete meri tuleb

Kasutaja avatar
sniff01
DigiTVfänn
Postitusi: 743
Liitunud: 23:21, 09 Juul 2003
Asukoht: Muhv nõudmiseni
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas sniff01 » 13:18, 28 Aug 2005

Hirmus juhtmetemeri on nii või teisiti. Mis puutub sellesse et ei viitsi RCA juhtmetega jännata siis asi pole selles, eks ma proovin RCA to scart üleminekut ja vaatan tulemust siis, aga hetkel, kui SCART jookseb driimist liitjasse pole mõtet mul dubleerida ühendust RCAga driimist keskusesse, sest pilt driimist kaob peale keskuse sisse lülitamist, olenemata sellest, mis re¸iimis ma selle keskuse käivitan (SEE ONGI ANOMAALIA ).
Muide 8 jalg on see mis annab TVsse signaali kas lülitada AV peale või mitte, samuti sõltub voltidest, mis reziimis pilt ette antakse.
Ja veel, kui Sammy töötab siis näiteks VCRi (kui see liitjas on ) käivitamisel viskab sammy displayle kirja AV, driimi käivitamisel seda ei juhtu. Sellest tulenevalt on mul kahtlus, et ostetud (arvutipoest, kohapeal tehtud vist kaabel) Scart juhe võib olla kiiksuga või teine poin, et siiski see all-in-one scart liitja tekitab selle segaduse.
Kui aega saan hakkan juhtmetega mängima ja vaatan, mis välja kukub.

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 13:21, 28 Aug 2005

kas 12 jalg ei anna impulssi av lylituseks?

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 13:23, 28 Aug 2005

mis liidesed telekal on?

Kasutaja avatar
sniff01
DigiTVfänn
Postitusi: 743
Liitunud: 23:21, 09 Juul 2003
Asukoht: Muhv nõudmiseni
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas sniff01 » 20:44, 28 Aug 2005

videomakk kirjutas:kas 12 jalg ei anna impulssi av lylituseks?


seda teeb 8 jalg, kui ei eksi siis 0V/5V/12V pinge jookseb sealt läbi.

videomakk kirjutas:mis liidesed telekal on?


kui oleks rohkem kui üks närune scart, siis ma ei pasundaks siin. Krdi põdrad, ei viitsinud oma Finluxile rohkem liideseid juurde kruvida.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 56 külalist