fotoka ost

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

fotoka ost

PostitusPostitas h6bekuul » 10:04, 05 Dets 2017

Hei. Vaja üks fotokas soetada. Seebikas olnud, peeglikas olnud. Võtaks nüüd hybriidi ligi. Raha 600-700. Ütleb keegi midagi halba nende pihta? Soovitab midagi?

Tänud ette.
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
igiliikur
Entusiast
Postitusi: 247
Liitunud: 16:28, 24 Juun 2013
Asukoht: Põhja-Läti
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: fotoka ost

PostitusPostitas igiliikur » 14:06, 05 Dets 2017

Panen ka siia teemasse märgi maha, parem jälgida :) Ma mõned kuud tagasi uurisin sama asja, aga ei suutnudki välja mõelda ja hetkel lükkasin ostu edasi. Suurest laiast internetist sai meeletu kogus infot ammutatud ja minu sõelale jäid alles kas siis Panasonic või Fujifilm...
Panakas just hinna poolest.
65UH8507, SF4008, VU Zero, Amiko A5, X96 Max+, Fire TV 4K, Mutant HD66 SE, taldrikut(1m) keerutab mootor

hilinenu
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 20:44, 30 Nov 2011
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

Re: fotoka ost

PostitusPostitas hilinenu » 15:57, 05 Dets 2017

Laiendaks teemat. Plaanis videokaamera ost, aga endal teadmised napid. Et 4k, on nagu paigas ja et Sony - ka nagu kindel, aga kas FDR-AX 33 või FDR-AX 53 - ei suuda otsustada. Hinnavahe umbes 250 raha. On ehk teadjamaid, kes nõustaks. Mõne turismireisil nähtava salvestamiseks ta nagu mõeldud.

Ette tänades
Hilinenu.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: fotoka ost

PostitusPostitas linni » 17:26, 05 Dets 2017

Põhivahe on optilises zoomis, mida on kaks korda rohkem. Ja reisil olles tahad sa zoomida ja zoomida, et kaugeid asju kättesaadavaks teha.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
onumutt
DigiTVfänn
Postitusi: 746
Liitunud: 12:48, 30 Sept 2003
Asukoht: Mulgimaa
    Windows 7 Chrome
On tänatud: 13 korda

Re: fotoka ost

PostitusPostitas onumutt » 19:44, 05 Dets 2017

Oman 4k kaamerat. Tavakaamerate salvestus max 30p = 4k pilt hüpleb ja väriseb. Ilma jalata pole mõtet jännata. Väikesi kaameraid 60p pole. Ei soovita selle 4k- ga üldse jamada. Tavaline full HD annab väga hea pildi. Müüsin ühe herra Henkale, tema võib kinnitada. 4K tuleb käelt võtted bullshit. Sonyga on miski eri jama veel. Tema failisüsteem erineb teistest ja selle mahamängimisel on ka omad eripärad. Täpselt enam ei mäleta, aga kunagi sai uuritud. Hübriidkaamerad teevad pilti kõik hästi. Ka nende 4K videotega sama lugu. Lugupidamisega mina.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: fotoka ost

PostitusPostitas linni » 20:19, 05 Dets 2017

Mul on Sony 1080 kaamera, kvaliteedi kohta võib ütelda, et kui nina vastu 65 tolli telekat panna, siis võib suht juuksekarvu lugeda. Ehk kvaliteet on piisav ja rohkemgi veel.
Uutel kallima otsa kaameratel on Balanced Optical Steadyshot füüsiline pildistabilisaator - võid joosta ja hüpata kaameraga, ilma et pilt hüpleks. Super featuur.

Mis failisüsteemi puutub, siis Sony salvestab m2ts formaadis (levinum on mts), mis vanemal raual ei pruugi maha mängida. Viimase 5 -7 aasta jooksul toodetud meediamängijad ja videokaardid saavad aga ilusti hakkama. Kaasa arvatud telekad, kui soov otse mälupulgalt mängida.
EDIT. Vaatasin järele, ja uued kaamerad salvestavad siiski juba mts formaadis. Või õigem oleks ütelda, pakivad video mts konteinerisse.

Failisüsteemiga oli veel see kala kunagi, et arvutisse talletas kaamera failid kuupäevaformaadiga DD/MM/YYYY. See tähendas seda, et suur hulk foldereid olid arvutis järjekorras mitte kuupäevaliselt, vaid 1. kuupäeval filmitud kõigepealt, siis 2. kuupäeval jne. Entusiastid olid välja töötanud isegi programmijupi, mis muutis folderi nimed formaati YYYY/MM/DD.
Tänapäeval on sellega kõik korras.

Mina võtaks HDR-CX625. Mul selle kaamera eelmine variant. Kvaliteedis ei pea pettuma, suurem zoomiulatus ja pealekauba jääb hulga raha liikudeks järele.
Viimati muutis linni, 20:31, 05 Dets 2017, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
igiliikur
Entusiast
Postitusi: 247
Liitunud: 16:28, 24 Juun 2013
Asukoht: Põhja-Läti
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: fotoka ost

PostitusPostitas igiliikur » 20:29, 05 Dets 2017

onumutt kirjutas: Väikesi kaameraid 60p pole.


Pole küll päris video ega foto vaid seikluskaamera, aga Gopro Hero 6 on 60p.
65UH8507, SF4008, VU Zero, Amiko A5, X96 Max+, Fire TV 4K, Mutant HD66 SE, taldrikut(1m) keerutab mootor

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: fotoka ost

PostitusPostitas linni » 20:34, 05 Dets 2017

Sama 675 teeb ka 1080 60p võtet.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: fotoka ost

PostitusPostitas Henkka » 20:56, 05 Dets 2017

onumutt kirjutas:Oman 4k kaamerat. Tavakaamerate salvestus max 30p = 4k pilt hüpleb ja väriseb. Ilma jalata pole mõtet jännata. Väikesi kaameraid 60p pole. Ei soovita selle 4k- ga üldse jamada. Tavaline full HD annab väga hea pildi. Müüsin ühe herra Henkale, tema võib kinnitada. 4K tuleb käelt võtted bullshit. Sonyga on miski eri jama veel. Tema failisüsteem erineb teistest ja selle mahamängimisel on ka omad eripärad. Täpselt enam ei mäleta, aga kunagi sai uuritud. Hübriidkaamerad teevad pilti kõik hästi. Ka nende 4K videotega sama lugu. Lugupidamisega mina.

Kinnitan et jutt on jummala öige :)
Olen oma tookordse ostuga väga rahul ja minu silmad vist enam 4K pildi vahet FullHD pildiga aru ei saa.
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: fotoka ost

PostitusPostitas h6bekuul » 20:58, 05 Dets 2017

Alati annab endal midagi ära teha!

hilinenu
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 20:44, 30 Nov 2011
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

Re: fotoka ost

PostitusPostitas hilinenu » 08:49, 06 Dets 2017

onumutt kirjutas:Oman 4k kaamerat. Tavakaamerate salvestus max 30p = 4k pilt hüpleb ja väriseb. Ilma jalata pole mõtet jännata. Väikesi kaameraid 60p pole. Ei soovita selle 4k- ga üldse jamada. Tavaline full HD annab väga hea pildi. Müüsin ühe herra Henkale, tema võib kinnitada. 4K tuleb käelt võtted bullshit. Sonyga on miski eri jama veel. Tema failisüsteem erineb teistest ja selle mahamängimisel on ka omad eripärad. Täpselt enam ei mäleta, aga kunagi sai uuritud. Hübriidkaamerad teevad pilti kõik hästi. Ka nende 4K videotega sama lugu. Lugupidamisega mina.

Kas mitte Sony BOSS stabiliseerimissüsteemi ei loeta hetke parimaks? Kas 30p või 60p (25/50) vajadus ei põhine mitte filmitava liikuvusest, ehk siis staatiline kaader ei vaja kaadrisagedust 60(50) ja liikuv, või siis kiiresti liikuv vajab? Ära vanat töökaaslast valusasti löö! Ma asjas võhik.

Lugupidamisega
Hilinenu.

hilinenu
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 20:44, 30 Nov 2011
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

Re: fotoka ost

PostitusPostitas hilinenu » 09:19, 06 Dets 2017

linni kirjutas:Mul on Sony 1080 kaamera, kvaliteedi kohta võib ütelda, et kui nina vastu 65 tolli telekat panna, siis võib suht juuksekarvu lugeda. Ehk kvaliteet on piisav ja rohkemgi veel.
Uutel kallima otsa kaameratel on Balanced Optical Steadyshot füüsiline pildistabilisaator - võid joosta ja hüpata kaameraga, ilma et pilt hüpleks. Super featuur.

Mis failisüsteemi puutub, siis Sony salvestab m2ts formaadis (levinum on mts), mis vanemal raual ei pruugi maha mängida. Viimase 5 -7 aasta jooksul toodetud meediamängijad ja videokaardid saavad aga ilusti hakkama. Kaasa arvatud telekad, kui soov otse mälupulgalt mängida.
EDIT. Vaatasin järele, ja uued kaamerad salvestavad siiski juba mts formaadis. Või õigem oleks ütelda, pakivad video mts konteinerisse.

Failisüsteemiga oli veel see kala kunagi, et arvutisse talletas kaamera failid kuupäevaformaadiga DD/MM/YYYY. See tähendas seda, et suur hulk foldereid olid arvutis järjekorras mitte kuupäevaliselt, vaid 1. kuupäeval filmitud kõigepealt, siis 2. kuupäeval jne. Entusiastid olid välja töötanud isegi programmijupi, mis muutis folderi nimed formaati YYYY/MM/DD.
Tänapäeval on sellega kõik korras.

Mina võtaks HDR-CX625. Mul selle kaamera eelmine variant. Kvaliteedis ei pea pettuma, suurem zoomiulatus ja pealekauba jääb hulga raha liikudeks järele.

Sony HDR-CX 625-el on ju vaid 1/6 sensor, mis vähegi hämaras filmimiseks on ikka väga nutune. Võrdluseks FDR-AX 33-e sensor on 1/2,4" Tõsi, mõlemil on BOSS, ehk siis güroskoopiline pildistabiliseerimine, millest paremat vist ei ole?

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: fotoka ost

PostitusPostitas linni » 09:56, 06 Dets 2017

Sensori vahe on tõesti. Ja lens on ka 4K mudelil Zeissi toodetud.
Kas see aga pimedas tunda annab? Ei oska kommenteerida, mina olen enda võtted nii pimedas kui valges tehtud saanud.
BOSS aga on uskumatu asi. Nagu mainisin, super featuur.

Kordan siiski zoomi tähtsust. 4K mudelil on Clear View zoom (moonutusteta optiline + digitaalne) HD reziimis 20x, odavamal 40x.
Minu aparaadil on 60x ja mõnikord on olnud tunne, et võiks veel sisse zoomida. Kehtib just reisivideote kohta, kus objektid asetsevad kaugel, aga detaili tahaks näha.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist