LCD LED televiisorid

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: LCD LED televiisorid

PostitusPostitas satik » 23:28, 13 Juul 2015

xda kirjutas:--- pildi kvaliteedi indeks 2300 aga seda vist pole siin mõtet väga mainida (VHS my ass :lol: ).

Aga ehk selgitad mida see pildi kvaliteediindeks sisuliselt tähendab, milliseid parameetreid endas sisaldab et mingi junn on numbriga 300 ja teine junn on 2300?
Vaevalt et sind huvitab kuid leidub inimesi kellel on videosalvestusi VHS kassettidel ja nad soovivad neid digitaliseerida, seoses sellega olengi neid viimasel ajal jälle nägema hakanud, kuid mis on sel pistmist sinu ass'iga ma küll ei taba.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6959
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: LCD LED televiisorid

PostitusPostitas mustkass » 00:06, 14 Juul 2015

xda kirjutas:
Üks asi veel, filmitud on peaaegu telefon vastu ekraani. Selliselt kauguselt ei kannata eriti omalgi vaadatagi. Idee oli rohkem näidata värve ja seda mida suudab üks telku 4K peale ülesse skaleerides. Ei mingeid ruute kuskil jne.


ruudud tekivad sul siis kui vaatad näituseks TV6 pealt vormelit või muud sporti eesti kanalitelt või Viasat Sport Balticust kui see sul on,siis tule ruutudest rääkima,muu sisu kui on korralik materjal või vaadatav olla.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
xda
Entusiast
Postitusi: 122
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Rääbise 12
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: LCD LED televiisorid

PostitusPostitas xda » 23:50, 14 Juul 2015

satik kirjutas:
xda kirjutas:--- pildi kvaliteedi indeks 2300 aga seda vist pole siin mõtet väga mainida (VHS my ass :lol: ).

Aga ehk selgitad mida see pildi kvaliteediindeks sisuliselt tähendab, milliseid parameetreid endas sisaldab et mingi junn on numbriga 300 ja teine junn on 2300?
Vaevalt et sind huvitab kuid leidub inimesi kellel on videosalvestusi VHS kassettidel ja nad soovivad neid digitaliseerida, seoses sellega olengi neid viimasel ajal jälle nägema hakanud, kuid mis on sel pistmist sinu ass'iga ma küll ei taba.

Üritasin täna teha TV pildist videot HD fotikaga ja tulemus oli üsna kehva. 3 minutiline video oli pea 700MB suur, kuid mu lenovo x250 näitas suht jubedat pilti. Võimalik et korraliku videokaameraga saaks edastada selle pildi kvaliteedi info mida minu silmad näevad.

VHS-i ei tahtnud ma mingil juhul halvustada vaid seda et kui mõnele tundus tehtud video VHS formaadis, siis mulle mitte. Aga kui keegi kahtleb ikkagi pildi kvaliteedis, siis võib vaatama ise tulla. Kahjuks pole mul võrdlusmaterjali 79 tollise OLED-ga aga valiksin ikkagi 55-65" OLED asemel selle LCD.

Minu hinnang on selle TV osas, et kipub üsna OLED kandadele astuma. Jah, must pole tõesti süsimust teatud ekraani heleduse tasemel, lisaks õrna taustaheleduse korral on siiski näha heledamaid laike paneelil, kuid vaadates mingit TV saadet/sisu, siis pole sel mingit mõju edastatavale pildile. Local Dimming töötab täiega ja videotes on must tõesti peaaegu süsimust. Pikemas perspektiivis ei oska veel hinnata kui kaua peab OLED vastu versus LCD. LCD puhul kuluvad paneeli valgustavad LED valgusdioodid, OLED puhul kulub kogu paneel umbes samamoodi nagu kineskoobi katood (kuumutamisel katoodi elektronide voog pidevalt langeb). Hind ju ka määrab...

Mida tähendab pildi kvaliteedi indeks, seda ma täpselt ei tea. Ilmselt kehtib see ainult LG LCD telerite osas. Kuidas see aga täpselt on (kas 1000 ja 2000 vahe on 100% või mitte, seda teavad nad ilmselt ise). Kas istub konsiilium TV ees ja hindab, või käib see tehnilise info alusel seda ma ka ei tea. Võrrelda saab ainult seda, mida LG avaldab eri TV mudelitel, seda pildi kvaliteedi indeksit. Üle 2300 ma pole näinud ühelgi LG LCD teleril.

Vaatasin siis veelkord 4K resos videosid juutuubist. Selle peale hakkas ajus midagi surisema. Ekraanilt tulev infomaht oli vist väga suur, värvigamma ja näiteks kui näed kiili tiiba sellises resos siis võib juhe kokku jooksta.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 128 külalist