TV DX meenutusi

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
sateks
Õpetaja
Postitusi: 372
Liitunud: 21:41, 10 Juul 2003
Asukoht: Tallinn-Nõmme
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 5 korda
Kontakt:

TV DX meenutusi

PostitusPostitas sateks » 15:46, 06 Okt 2014

Tere,

panin välja mõningaid oma noorusaja TV DX pilte.
http://www.hot.ee/s/sateks/TV_DX.htm

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: TV DX meenutusi

PostitusPostitas elit » 17:09, 06 Okt 2014

Olen ka selle asjaga tegelenud väääääga ammu (iga ä kohta 10-11 aastat). Kuigi oli fotoaparaat, ei tulnud mõtet pilti teha.
See oli pöiallampide tuleku algupoole. Siis ehitasin spetsiaalse kitsaribalise teleka kaugvastuvõtu jaoks. Helile ei pööranud üldse tähelepanu.

Kuigi sain kätte pildid Rootsi, Itaalia (RAI), Hispaania, Prantsuse jt. maade saatjatelt, siis oli see siiski seotud ülileviga madalama sagedusega kanalitel. Ühesõnaga mingist regulaarsest vastuvõtust rääkida ei saanud - puht juhuse asi. Selle teleka lõhkusin lahti mitmekümneid aastaid tagasi.

Sellele järgnevalt ehitasin pöiallampidel 59cm diagonaaliga must-valge distantsjuhtimisega teleka, kui poodides polnud veel lõhnagi distjuhtimisega telekatest. Muidugi oli ta tolleaegsete võimaluste piires, kuid sai ümberlülitada kanaleid (mida koos soomedega oli
vist 4), reguleerida helitugevust, heledust ja lülitada välja heli.
Selle teleka saatsin prügimäele 5-6 aastat tagasi. Nüüd kahetsen.

Kuna olen üks vanemaid foorumi liikmeid (kui mitte kõige vanem) ja oli/on hobi, siis olen jõudnud ehitada korraliku pöiallampidel raadio (sh. ka 11, 13 ja 16m lühilainetega !), ühe hirmus kolaka üherealise maki (mis jäigi käiku laskmata), mõõteriistu, jms., sh. ka satikaartide programmereid (üks või kaks peaks veel kusagil alles olema). Olen remontinud väga palju igasugust elektroonikat/aparaate.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 37 külalist