Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
sng
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13:45, 30 Juul 2014
    unknown unknown

Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas sng » 14:06, 30 Juul 2014

Tervitused!

Tunnistan kohe, et ajumaht on ilmselt ikka vastav juuksevärvile, pole parata. :lol:

Seisab toanurgas Thomsoni teler. Selline: http://www.euronics.ee/t/44916/televiis ... /24fs4266c
Väljas, katusest veidi kõrgemal 52 elemendiga Triaxi antenn.
Kaabel (ühes tükis, vigastusteta) antennist telekani nõuetekohaselt ühendatud.
Lähim mast (Digilevi TasutaTV kodulehe andmetel) ca 15 km.

Ja telekas kisab aina, et "skaneeri kanaleid". Ma-enam-ei-või.... :roll: Olen mitu korda ka "restarti" teinud telekale (st. tehase seadete taastamist, et ise algusest peale konfiks, tänapäeva telerid peaks seda ju ometi oskama), aga ei midagi...

Euronicsi tehnik teatas, et Conaxi kaart puudu, TasutaTV infoliinil vastanu leidis, et tasuta kanalite puhul seda ikka vaja ei ole... Lähimal antennipaigaldusfirmal puudub kogemus Thomsoniga, telefonitsi me lahendust ei leidnud... (kohale kutsumine läheb suht kulukaks, püüaks ikka enne ise...)
Aga minu isiklik aju on nüüdseks kokku jooksnud. Ilmselt on teleka seadetes midagi nihu, aga ma ei suuda aru saada, mis. Loogiliselt võttes oleks kõik nagu paigas (riik: Eesti; allikas (source): TV; tuuneri režiim: antenn...), aga ju siis minu loogika on ehk kuidagi "omamoodi loogiline"...

On ehk siin kellelgi Thomsoniga kogemusi?

Kallistan-tänan juba ette! :wink:

Kasutaja avatar
Dijital
Entusiast
Postitusi: 392
Liitunud: 18:58, 03 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas Dijital » 01:06, 31 Juul 2014

Võid proovida panna riigiks Soome või Prantsusmaa ja siis otsida. Kas manuaalselt ei anna sagedust sisestada?
Soovin saada (sümboolse tasu eest) väikest SAT-TV offset antenni

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3167
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas Scott » 02:48, 31 Juul 2014

sng kirjutas:... Loogiliselt võttes oleks kõik nagu paigas (riik: Eesti; allikas (source): TV; tuuneri režiim: antenn...), ...


Just siit alates läheb huvitavaks. Mis kanaleid hakatakse otsima, analooge või digit? Kui esimesena analooge, siis tuleb teleka kaeblemine ära kannatada, kuni järg digini jõuab. Kui on valik, siis eelistada digiotsingut. Nagu eelkõneleja ütles, mõistlikum on minna kohe manuaaalotsingusse ja sisestada vabakanalite muksid sageduse või sageduskanali numbri järgi. Andmed saab tasutatv.ee või Levira lehelt (ütleks siin, aga Sa pole asukohta märkinud).

Veel - kas antenni kuni antennipistikuni on muu seadmega kontrollitud ja kindel, et töötab?

sng kirjutas:Euronicsi tehnik teatas, et Conaxi kaart puudu, TasutaTV infoliinil vastanu leidis, et tasuta kanalite puhul seda ikka vaja ei ole...


Kanalite mällusalvestamiseks pole vaatajakaardi olemasolul mingit tähtsust.

Edit:
sng kirjutas:Ja telekas kisab aina, et "skaneeri kanaleid". Ma-enam-ei-või.... :roll: Olen mitu korda ka "restarti" teinud telekale (st. tehase seadete taastamist, et ise algusest peale konfiks, tänapäeva telerid peaks seda ju ometi oskama), aga ei midagi...

Paksus kirjas sõnade kääne annab mõista, et tegemist on ooteloleva käsuga, mille täitmist pole veel alustatud. Kui nii, siis on vaja veel kuhugi vajutada. (Nii tarka telerit, mis peale tehaseseadete taastamist ennast ise uuesti konfib, pole veel tehtud :wink: Teler ootab kasutajapoolseid juhiseid kuni protsessi eduka lõpuni, sest ega aparaat tea, millised kasutaja soovid ja tahtmised on :o )

Kasutaja avatar
canon55
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 16:31, 14 Juul 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas canon55 » 11:27, 31 Juul 2014

Kas miskit juhendit või manuaali pole olemas? Mingi elementaarne näppimise õpetus ikka peaks olema kaasas.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
sng
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13:45, 30 Juul 2014
    unknown unknown

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas sng » 11:43, 31 Juul 2014

Tere!

Tänan kõiki kaasamõtlejaid! :)

Dijital kirjutas:Võid proovida panna riigiks Soome või Prantsusmaa ja siis otsida. Kas manuaalselt ei anna sagedust sisestada?

Riigi muutmine ei mõjunud midagi... :| Ka manuaalotsing ei andnud tulemust... :(

Scott kirjutas:aga Sa pole asukohta märkinud
TV asub põhimõtteliselt Mõnistes (1,5-2 km eemal).

Scott kirjutas:Veel - kas antenni kuni antennipistikuni on muu seadmega kontrollitud ja kindel, et töötab?
No teise seadmega nüüd küll antenni just kontrollitud ei ole... Täiesti uus antenn, nädal tagasi ostetud...
TV on küll korras, seda tean, töötas poolteist aastat Tartus Elioni kaabli otsas nagu Miška. :)

Scott kirjutas:
sng kirjutas:... Loogiliselt võttes oleks kõik nagu paigas (riik: Eesti; allikas (source): TV; tuuneri režiim: antenn...), ...
Just siit alates läheb huvitavaks. Mis kanaleid hakatakse otsima, analooge või digit? Kui esimesena analooge, siis tuleb teleka kaeblemine ära kannatada, kuni järg digini jõuab. Kui on valik, siis eelistada digiotsingut.
Jah, digiotsing ikka. Huvitavaks ei lähe tegelikult sealt edasi midagi, sest midagi rohkem valida mul ei olegi...
3. Press ▲/▼ to select Tuner mode, then press ◄/► to select Air or Cable.
- Select Air.
• Press ▲/▼ to select Channel install, and press OK/► to enter.
• Select Automatic search (Refer to Figure 2.), then press OK/► to display Automatic search.
• Press OK to skip the country selection and enter the next step. Or use ◄/► to reselect your country, then press OK to enter.
• Select Digital & Analog, Digital or Analog, then press OK/► to start the automatic search, which relates to all DVB-T digital and/or analogue channels
Ja täpselt nii ongi...

Scott kirjutas:
sng kirjutas:Ja telekas kisab aina, et "skaneeri kanaleid". Ma-enam-ei-või.... :roll: Olen mitu korda ka "restarti" teinud telekale (st. tehase seadete taastamist, et ise algusest peale konfiks, tänapäeva telerid peaks seda ju ometi oskama), aga ei midagi...

Paksus kirjas sõnade kääne annab mõista, et tegemist on ooteloleva käsuga, mille täitmist pole veel alustatud. Kui nii, siis on vaja veel kuhugi vajutada. (Nii tarka telerit, mis peale tehaseseadete taastamist ennast ise uuesti konfib, pole veel tehtud :wink: Teler ootab kasutajapoolseid juhiseid kuni protsessi eduka lõpuni, sest ega aparaat tea, millised kasutaja soovid ja tahtmised on :o )
No päris nii blond ma siiski õnneks pole küll jah, et arvata, et tv ise kõike "teadma" peab... :wink:
Aga selle käsu andmisega on nii, et see käsk on antud ja toiming läbitud (otsing tehtud) ja ta viskab ikkagi uuesti ette kirja "Palun skaneerige kanaleid!" Ma ei oska kokku lugedagi, mitu korda ma viimase nädala jooksul olen neid skaneerinud, ja ta ikka küsib seda käsuandmist aina uuesti ja uuesti.... :?

canon55 kirjutas:Kas miskit juhendit või manuaali pole olemas? Mingi elementaarne näppimise õpetus ikka peaks olema kaasas.
Jah, on küll, ja täitsa olemas, siinsamas mul laua peal... ja sada korda algusest lõpuni ja lõpust algusesse tagasi loetud, ei midagi. :roll:

Olen PSi sõnumite abil saanud veidi parema pildi mind ümbritsevatest mastidest jm oludest, katsetan antenniga mängimist veidi, kui nüüd õhtul aega saan... Ja eks ma annan peatselt märku, mis tulemused sellel kõigel on... :)

Aitäh kõigile veelkord ja kaunist päeva! :wink:

Kasutaja avatar
canon55
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 16:31, 14 Juul 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas canon55 » 12:46, 31 Juul 2014

Võrumaa on tore maa. Mäed ja metsad. Kas antenn näeb masti? Kui ei näe, siis on keeruline. Kui näeb, siis on antenn vigane. Kuidas naabrid näevad? kohalike kogemusi tasub uurida.
Veel: telekas töötas ELIONI kaabli otsas? Elioni kaablist ei tule sama signaal nagu antennist. Digiboks pidi vahel olema. Seega ei ole kindel, et telekas on varem olnud võimeline antennikaablist tulevat signaali näitama.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas valgekotkas » 13:50, 31 Juul 2014

kui üritad kohalikke saatjaid kätte saada siis need on vertikaalpolarisatsiooniga ehk siis antenn peab mastis olema vertikaalselt ;) ... kaart koos saatjate asukoha ja polarisatsiooniga http://tasutatv.ee/leviala/
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
andy
Tegija
Postitusi: 146
Liitunud: 09:24, 26 Juul 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas andy » 16:33, 31 Juul 2014

Toksi teleka tootekood googlisse ja saad teada kas telku suudab DVB-T ka vastu võtta.
Dream-8000HD PVR-75*E-36*E-28,2*E-19,2*E-13*E-9*E-5*E-1*W-4*W-30*W Vu+ Duo-2

Kasutaja avatar
canon55
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 16:31, 14 Juul 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas canon55 » 19:18, 31 Juul 2014


Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas Henkka » 19:37, 31 Juul 2014

Kanalid peaks ta siis ikkagi leidma,
kuigi pilti jah ei näita. Hääl peaks ikkagi tulema.
Seega on põhjust otsida probleemi antennist (suunamine, polarisatsioon) kuni teleka tuunerisisendini (võibolla mõni kaabli puuduv/halb ühendus või hoopiski lühis varje ja sisemise soone vahel , seda juhtub üsna tihti, kui ei ole kaablitega majandamises eriti kogenud) .
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas siil udus » 20:23, 31 Juul 2014

Algselt antud Euronicsi link väidab küll, et MPEG4 HD tugi on olemas.
http://www.euronics.ee/t/44916/televiis ... /24fs4266c
Telekal võib ju tüüner ka nässus olla. Äikest saan või midagi taolist.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas elit » 20:31, 31 Juul 2014

Signaali leidmist ma ei kommenteeriks,kuna seda on juba piisavalt tehtud.
Vast ainult niipalju, et kui on käepärast tuttav asjatundja, siis kutsu teda korraks appi.

Aga vaatamise suhtes pead ikkagi ostma mingi boksi, jubina või mooduli, mis teeks MPEG4-> MPEG2 (söödavaks telerile).
Mooduli ja boksi eeliseks oleks ka Conax`ga kodeeritud teenuste nägemise võimalus liitumise puhul.

Alati jääb võimalus soetada uuem teler, millel on vastav võimekus olemas.
Otsuse pead langetama ise. Foorum võib konsulteerida.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas Sombi » 22:27, 31 Juul 2014

Henkka kirjutas:Kanalid peaks ta siis ikkagi leidma,
kuigi pilti jah ei näita. Hääl peaks ikkagi tulema...

Ei pea alati paika. Olen üritanud ühel konkreetsel MPEG-2 telekal kanaleid häälestada, ei muhvigi, ainult natukeseks toppama jäi digisignaali leidmisel. Mul vedeleb kodus ka üks kummaline MPEG-2 digibox, mis kanalid leiab, aga kanalitenimekirja neid ei pane, ainult soomlased salvestas ära.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3167
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas Scott » 00:22, 01 Aug 2014

Kui võrrelda Euronicsi ja Valgevene lehti, mis siin linkidena toodud, siis oleks nagu kaks erinevat telekat. Kaasasolevas kasutusjuhendis on vast kirjas, et toetab MPEG4.

Kas teler on ikka Eestist ostetud? Mis kirjad (pikk mudelinumber) tagakaanel kirjas?
Kui ka ainult MPEG2, siis signaali peab kindlasti leidma. (@Sombi, kas raadionimekirja ei pane neid kanaleid?)

Antenni vea välistamiseks võib teleka ka naabri juurde viia. Ja peale riigi ning muude määrangute seadistamist katkestada installatsioon enne automaatset kanaliotsingut ja minna menüüs manuaalotsingusse (või signaaliparameetrite lehele, kui selline olemas).

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Thomsoni teler ei leia vabakanaleid

PostitusPostitas Sombi » 07:08, 01 Aug 2014

Scott, nende isendite puhul ei salvestanud MPEG-4 kanaleid mitte kuskile, ka mitte raadiokanalite hulka. Ega ma asjata kirjutanud, et üks konkreetne telekas ja kummaline digibox. Päris juhe ma neis asjus nüüd ka ei ole, sest telekaid ja boxe on mu käest läbi käinud hulgim :)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 142 külalist