Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas elit » 09:33, 27 Okt 2013

Väga paneb kahtlema 142 kanalit 26E pealt.

Kontrolli mõne sattabeli abil, kas need teenused on ikka 26E pealt.

Ole hea ja kirjuta paari transponderi andmed, mida arvad olevat 26E pealt ja kummagi pealt 2-3 teenuse nimetused.

Ma mõtlen, et need teenused on siiski 28,2E pealt.

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas antonio1 » 20:36, 27 Okt 2013

elit kirjutas:
antonio1 kirjutas: rohkem lääne ja ida poolt ei saanud midagi (0,8W ja 36E). Ei teagi, kas on nö tihendi viga või puud ees!
Panen pildi ka, eks te kommenteerige!

..veel tulid sellistelt sattidelt kuhu üldse pead ei ole suunatud 7,0W 208 kanalit, 9E 305 kanalit, 26E 142 kanalit

7W pealt 208 kanalit pole usutav, kuna ma 1,5m antenniga saan vaevu midagi kätte.
Ilmselgelt eksisid ja tahtsid kirjutada 7,0E.

Ikka 7,0W kustutasin selle sati nüüd prooviks ära ja tegin uue scan, tulemuseks 352 kanalit. Kuidagi vale tundub see asi Lyngsati tabeliga võrreldes. Peaks nagu olema hoopis mingid teised kanalid nimekirjas. Mul on palju saksa kanaleid. Kahjuks ei oska tuunerist otse kuidagi listi võtta, ega screenshoti teha (õpetuse eest oleks tänulik!). Panen teleriekraanist tehtud foto siia posti lõppu.
elit kirjutas:Aga saavutanud oled praktiliselt kõik, mida selle antenniga saada võiks.
Proovida võid veel 31,5E -d. Sealt peaks ka saama.

Sa peaksid rõõmust "lakke hüppama", et said ise suurepäraselt hakkama.
Pole see antenni/LNB-de häälestamine nii keeruline, kui algul paistis.
Soovin edu!

Tänud kiituse eest! Kui telekas koos signaalinäiduga kõrval, siis pole ka midagi keerulist. Satfinderiga väga ei kujutaks ette, selle piiksu järgi pole võimalik aru saada üldse, mis sat jne. Displeiga korralik tööriist vist maksab kordades rohkem kui tuuner..
Kui ma nüüd ise siin oma teemas vaatan esialgse seadistuse- ja pärast häälestatud kujul pilte, siis selle peahoidikute konsooli äravajumise ja tagasiväänamisega vist läks ikka midagi nihu. Pilti vaadates on uues seades kõik ülejäänud LNB-d hoopis kõrgemal fookuses olevast LNB-st. Ilmselt peaks tegema ka fookuses olevale LNB-le vardaga hoidiku, saaks ehk 1600 kanalit kätte, nagu Elit eespool väitis, et peaks tulema.
Veel.. kuidas peade paikasättimine tegelikult käib?..mina otsisin lihtsalt sattide listist vastava sati ja fikseerisin pea asendi parima Q näidu järgi. Kas tegelikult tuleks seda teha mõne kindla transpondri järgi?

31,5E võibolla proovin mingi hetk. 36 jääb siiski lootusetuks. vaadates dishpointeri lehelt jookseb kiir üsna suurelt läbi vasakul näha olevate puuvõrade, mis pole enam minu krundil. 0,8W tahaks mingi aeg siiski saada, aga see jääb tulevikku, enne vaja puid kärpida ja ilmselt ka teine pann panna hea tulemuse saavutamiseks.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas antonio1 » 21:13, 27 Okt 2013

elit kirjutas:Väga paneb kahtlema 142 kanalit 26E pealt.

Kontrolli mõne sattabeli abil, kas need teenused on ikka 26E pealt.

Ole hea ja kirjuta paari transponderi andmed, mida arvad olevat 26E pealt ja kummagi pealt 2-3 teenuse nimetused.

Ma mõtlen, et need teenused on siiski 28,2E pealt.

Mhm..miski jama ikka nendega, kontrollisin Badr 4/5/6 26,0E 11843H 27500 3/4 lyngsat annab Fox Movies Middle East ja rotana kanalid, mul listis Sky Thriller jne Sky kanalid, 13tk, lukus, Q näitab 76. Milles siis viga?

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6961
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas mustkass » 21:29, 27 Okt 2013

Sul on pann Astra 28,2 peal
http://www.lyngsat.com/Eutelsat-28A-and ... 2A-2F.html
Ära selle 26e-ga oma pead vaeva see sul nii pisikese panniga ei tule...
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas antonio1 » 21:40, 27 Okt 2013

mustkass kirjutas:Sul on pann Astra 28,2 peal
http://www.lyngsat.com/Eutelsat-28A-and ... 2A-2F.html
Ära selle 26e-ga oma pead vaeva see sul nii pisikese panniga ei tule...

28,2 on üks pea küll, kuid miks siis 26,0 sati all signaali näitab ja kanaleid sisse loeb?

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6961
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas mustkass » 21:52, 27 Okt 2013

Pane tüüneris sati seaded õigeks,ta võib sul suvalise sati peal ka signaali näidata,transpondrid ka kattuvad tõenäoliselt sul see pea 23,5 peal tee skaneering ära ja vaata mis kanaleid leiab.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas sanders » 22:30, 27 Okt 2013

Täiesti vabalt võib kahe lähestikuse sati kanalid ühe sati nime all sisse lugeda. Mul juhtus nii 4,8E ja 7E-ga. Jätsin 4,8E panni mutrid õhtul kinnitamata. Hommikul keerasin kinni ja installisin 4,8 uuesti, aga näitas hoopis, et on 7E. Kui 4,8E pealt oli mul varem 552 tele-ja 53 raadiokanalit sisse lugenud, siis nüüd oli nn 7E peal 840 tele-ja 57 raadiokanalit. Kui Lyngsatist asja kontrollima hakkasin, selgus, et mul on 7E nime all mõlemate sattide kanalid.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas elit » 17:11, 28 Okt 2013

antonio

See sat, mille teenused on screenshot`l on 19,2E (Astra). Aga see selleks, sest nagu juba mainiti, võib sati nimetuse kohta kirjutada mida tahes (näiteks: Vanaema sat), aga ikka tulevad tegelikult selle sati teenused, millele on LNB suunatud, kuigi teatud puhkudel võidakse haarata ka kõrvalsattide teenuseid, kuid mitte nii, et 19,2E-le suunatud LNB võtab vastu 7W teenuseid. See oleks lausa "lust ja lillepidu", sest mina oma täpselt 7W-le suunatud 1,5m antenniga saan vaevu kätte ca 60 teenust.
Võid oma multifeed`ga unustada 7W ja 26E asuvad araablaste satid.
Ühe LNB kõrvalpüüdega võid saada 10E-9E, 9E-7E. Muid pigem mitte.

Soovitan tegutseda nii:
- kuna keskel on 19,2E, siis sellega peaks olema kõik korras juhul, kui antenn on korrapärane ja koos LNB-ga temale täpselt suunatud. Kõrvalpüüet ei peaks olema. Lisatööd saad teha, kui oled 19,2E all sisselugenud ka teiste sattide teenuseid. Võib-olla on lihtsam kõik kustutada ja lugeda sisse ainult Astra teenused
- teiste sattide teenused loe sisse eemaldudes kesksest üha kaugemale algul ühele poole ja siis teisele poole arvestades antenni peegeldus effekti, kusjuures LNB-d ei tohiks vaadata risti-rästi kuhu juhtub, vaid oleksid korrapäraselt suunatud. Vt. foorumist multifeed´de pilte
- nii tegutse süstemaatiliselt kõigi soovitud sattide teenuste sisselugemisel. Kui üks sat on sisseloetud, siis pane tüüneri häälestus menüüs järgmise sati nimetusega (vastavalt LNb-de asetsemise järjekorrale), mida soovid sisselugeda. Kui saad sisse, siis järgmine jne. Iga sati puhul kontrolli, kas ikka luges sisse just ainult selle sati teenused. Kui luges sisse momendil mitte soovitud sati teenused, siis pead LNB suunama õigele satile.
- kuna äärmine idapoolne sat (28,2E) asub satkaarel Sinu jaoks praktiliselt kõige kõrgemal punktil, siis tema LNB peaks jääma kõige madalamale ja kõige läänepoolsema sati (4,8E) LNB kõige kõrgemale.

Kui saad kõik soovitud satid sisseloetud, siis edaspidi pole vajalik teha iga sati täielikku/autoscan`i, vaid ainult lugeda sisse muudetud transpondrid või lisada teenuste nimekirja ainult üksikud teenused.
Mina autuscan`i ei tee, vaid editeerin juba olemasolevat nimekirja.
Aeg-ajalt tuleb ka uusi/muudetud transpondreid sisselugeda.

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas antonio1 » 18:26, 28 Okt 2013

elit kirjutas:Soovitan tegutseda nii:
- teiste sattide teenused loe sisse eemaldudes kesksest üha kaugemale algul ühele poole ja siis teisele poole arvestades antenni peegeldus effekti, kusjuures LNB-d ei tohiks vaadata risti-rästi kuhu juhtub, vaid oleksid korrapäraselt suunatud. Vt. foorumist multifeed´de pilte
- nii tegutse süstemaatiliselt kõigi soovitud sattide teenuste sisselugemisel. Kui üks sat on sisseloetud, siis pane tüüneri häälestus menüüs järgmise sati nimetusega (vastavalt LNb-de asetsemise järjekorrale), mida soovid sisselugeda. Kui saad sisse, siis järgmine jne. Iga sati puhul kontrolli, kas ikka luges sisse just ainult selle sati teenused. Kui luges sisse momendil mitte soovitud sati teenused, siis pead LNB suunama õigele satile.

Täpselt nii ma tegingi kui Sa kirjutad. Panin alguses tüüneri soovitud satile, LNB ühendasin otse (ilma diseqc-ta), kui leidsin parima signaaliga (Q) koha, fikseerisin LNB ära, lugesin sati sisse ja andsin diseqc numbri, misjärel siis vastava sisendi külge kruvisin LNB. Nii tegin kõigi LNB-dega alustades fookusest ja liikudes ääre poole. 7W ja 26E anomaalia tekkis kui niisama uurisin sattide listi tuuneris, liikudes ühelt teisele. Mainitud kahe sati peal viskas ükshetk Q üles. Kuna ma pole selle asjaga varem kokku puutunud, mõtlesin, et mingi peegeldus vms, et loeb kuskilt teise sati pealt veel :D Kui Sa täpsustavaid küsimusi esitama hakkasid, siis alles hakkasin lyngsatis olevat kanalinimekirja võrdlema enda tuuneris olevaga..
elit kirjutas:- kuna äärmine idapoolne sat (28,2E) asub satkaarel Sinu jaoks praktiliselt kõige kõrgemal punktil, siis tema LNB peaks jääma kõige madalamale ja kõige läänepoolsema sati (4,8E) LNB kõige kõrgemale.

Nii enamvähem on ka. Ilu silmas pidades ma siiski neid kinni ei kruvinud, vaid ikka nii, et parim Q näit oleks. 36E pea minu pildil tuleb jätta tähelepanuta. Sealt ei saanud signaali mitte mingi valemiga ja nüüdseks on see üldse maha kruvitud.[/quote]

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas elit » 18:40, 28 Okt 2013

Mingit ilu pole tõesti vaja silmaspidada.
Õigesti teed, kui häälestad parima Q järgi, kuid ....
...lähtudes sattide paiknemise korrapärasusest Clarke`i kaarel ja soovides saada parimat/kindlamat vastuvõttu, tekib sõltumata Sinu tahtest LNB-de korrapärane paiknemine. St. nad ei peaks asuma nagu lainetel ega vaatama risti-rästi siia-sinna, mis ühtlasi välistab vale sati teenuste sisselugemise soovitud sati teenuste asemel.

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas antonio1 » 21:20, 31 Okt 2013

menu>spark>upgrade software>database ..tõmbasin sealt mingi faili alla, nüüd on minu kanalid ja satid kõik valikust kadunud. Kuidas endise seisu tagasi saab?

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas elit » 08:33, 01 Nov 2013

antonio1 kirjutas:menu>spark>upgrade software>database ..tõmbasin sealt mingi faili alla, nüüd on minu kanalid ja satid kõik valikust kadunud. Kuidas endise seisu tagasi saab?

No-jah, see on hea õppetund edaspidiseks.
Kohe mõned küsimused:
- kas restardi tegid
- kas kõik muu on korras
- kas koopiaid ei olnud tehtud (näiteks PC kõvakettale või mujale)
- kas tüüner ei andnud hoiatust, et teatud asjad (võivad) kaduda
- kas tüüneris polnud seadistatud automaatne backup (teatud regulaarsusega) jne. Kui oli pandud, siis otsi menüü kaudu, kus ta on ja mida sisaldab.

elit kirjutas:antonio
Kui saad kõik soovitud satid sisseloetud, siis edaspidi pole vajalik teha iga sati täielikku/autoscan`i, vaid ainult lugeda sisse muudetud transpondrid või lisada teenuste nimekirja ainult üksikud teenused.
Mina autuscan`i ei tee, vaid editeerin juba olemasolevat nimekirja.
Aeg-ajalt tuleb ka uusi/muudetud transpondreid sisselugeda.

Paistab, et Sa ei suutnud sellest väljalugeda, et teenuste nimekirja editeerimine EDITOR`ga toimub PC-s, sest seal on see kiireim ja mugavaim meetod, kuid selleks peab nimekiri olema eelnevalt salvestatud PC-sse, kus on vaja teda ja tüüneri seadistusi igaks juhtumiks kindlaim hoida. See väldib jamade puhul asjatut ajakulu nö. nullist alustamist.

Peaksid otsima tüüneris faile: satellites.xml, lamedb jne. Kui need on olemas, siis on ka kõik varem sisseloetud teenused olemas.

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas antonio1 » 02:00, 02 Nov 2013

elit kirjutas:No-jah, see on hea õppetund edaspidiseks.
Kohe mõned küsimused:
- kas restardi tegid
- kas kõik muu on korras
- kas koopiaid ei olnud tehtud (näiteks PC kõvakettale või mujale)
- kas tüüner ei andnud hoiatust, et teatud asjad (võivad) kaduda
- kas tüüneris polnud seadistatud automaatne backup (teatud regulaarsusega) jne. Kui oli pandud, siis otsi menüü kaudu, kus ta on ja mida sisaldab.

Sain kohe aru, et suht pahasti läks, so kõik kustus ära. Koopiaid mul muidugi polnud. Alguses polnud USB pulkagi tüüneril sabas, seepärast polnud ka backup valikut võimalik kasutada. Pulgaga oli veel omaette ooper, aga sellest kirjutan allpool. Tüüner ette ei hoiatanud, niikui punast nuppu vajutasin, kohe peale installis. Miks neid liste sealtkaudu üldse pakutakse ma siiski aru ei saa..
elit kirjutas:Kui saad kõik soovitud satid sisseloetud, siis edaspidi pole vajalik teha iga sati täielikku/autoscan`i, vaid ainult lugeda sisse muudetud transpondrid või lisada teenuste nimekirja ainult üksikud teenused.
Mina autuscan`i ei tee, vaid editeerin juba olemasolevat nimekirja.
Aeg-ajalt tuleb ka uusi/muudetud transpondreid sisselugeda.
Paistab, et Sa ei suutnud sellest väljalugeda, et teenuste nimekirja editeerimine EDITOR`ga toimub PC-s, sest seal on see kiireim ja mugavaim meetod, kuid selleks peab nimekiri olema eelnevalt salvestatud PC-sse, kus on vaja teda ja tüüneri seadistusi igaks juhtumiks kindlaim hoida. See väldib jamade puhul asjatut ajakulu nö. nullist alustamist. Peaksid otsima tüüneris faile: satellites.xml, lamedb jne. Kui need on olemas, siis on ka kõik varem sisseloetud teenused olemas.

Backup on nüüdseks tehtud, panin arvutile (Win7) ka DCC v.2.96, et saaks normaalselt failidele ligi. Mingi editori tõmbasin GoldenMedia oma lehelt sisestades tüüneri ID. Siiski ma ei tea millises kaustas tüüneris "satellites.xml" peaks paiknema(?) ja kuidas seda listi editeeritakse? Favorites paika jne..?
Tegin ka satellites.xml.eu lehel oma sattidest listi, kuid sinna faili sisse vaadates on lihtsalt üks joru..mismoodi ma lähenema peaksin?
------
Kirjutan veel, kuidas tarkvarauuendused tehtud sain, ehk kellegil aitab edaspidi aega säästa. Niisiis, karbist võttes oli tuuneril 1.2.57. See on nii vana tarkvara, et online uuendus ei toimi, samuti paljud asjad veel. Hetkel pakutav uusim versioon kannab numbrit 1.2.68. Mul oli tükk aega pusimist, aga tagantjärgi kokkuvõttes saab kõik tehtud vähima ajakuluga alljärgnevalt:
- Ühenda mälupulk tuuneriga (sobib suvaline pulk ja ka esipaneelil olev USB pesa)
- Tee pulgale format, kasutades boksi menüüs vastavat valikut. Failisüsteem vali EXT3 (mul FAT32 ei toiminud)
- Lae arvutisse Spark kodulehelt tuuneri ID kasutades kõik uuendused, mis on uuemad kui sinu tuuneris olev tarkvara.
- Paki uuenduste .zip failid lahti. Tekivad folderid vastavate uuenduste nimedega. Folderites olevaid faile mitte lahti pakkida.
- Tõsta tuuneris olevast tarkvarast kronoloogilselt järgmine värskem versioon üle koduse (LAN) arvutivõrgu tuuneri küljes oleva pulga stb kausta. Installeeri uuendus, peale mida kustuta uuenduse fail pulgalt. Jätka nii kuni viimase saadaolev uuendus peal. Ühtegi uuendust vahele jätta ei tohi, vastasel korral annab tuuner errori.

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas antonio1 » 02:25, 02 Nov 2013

Goldenmedia teemas on mitmel korral juttu ja küsimusi meediamängija kohta. Proovisin GM Spark Triplexiga üle koduse LAN võrgu mängitada Popcornhour A-110 kõhus oleva ketta pealt mõnda faili, tulemused:
- Avatar 1080p mkv bitrate ca 15500mbit/s, dts audio 1500mbit/s, subtiitrid eraldi failina...pilt oli, heli oli, tiitrid peksid segast (ilmusid, vahetusid ja kadusid suvalisel hetkel). Vaadata ei kannatanud, kuna pilt jõnksus kiiremates kohtades päris jubedalt
- mingi Prison Break'i osa, 720p mkv, dts audio, tiitrid eraldi srt failina. Kõik töötas sujuvalt, heli oli. Tiitrid vahest ei jõudnud järgi ja siis tuli neid mitu rida valel ajal.
- mingi suvaline mp4..mängis kenasti, tiitrid ka paigas ja õigel ajal.
-SD kraami ei proovinud, kuid usutavasti seda jaksab korralikult mängida
Kokkuvõtteks: meediamängijaks kahjuks ei kõlba. Kasutajaliides meediamängija osal on ka suht alla arvestust.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Seadmete häälestus, kes teeks teenusena?

PostitusPostitas elit » 09:06, 02 Nov 2013

antonio

Arvan, et GM Spark Triplex ei jääks "kõhnaks", peaks uut ringi alustama enigma2 (e2) pealepanekuga, nagu soovitas tigekala. See annaks uusi võimalusi.

Uuri veelkord teemat "Golden Media tuunerid" alates lk. 7, kus boksi omanikud jägavad kogemusi.
Mul ei ole kogemusi GM Spark Triplex`ga, kuid foorumis on kasutajaid, kellel on suured kogemused ja nad vast ei keeldu Sind juhendamast, kui ise hakkama ei saa. Nad oskavad ka soovitada, milline image oleks optimaalseim.

Kuna boksi kasutamine on Sul alles algfaasis ja nimekirjad vist veel korrigeerimata, siis pole mingi katastroof, kui loed teenused uuesti sisse juba e2 olemasolul. Siis saad kasutada ka e2 koostööks mõeldud vahendeid (editore jm.).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 73 külalist