Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas meremees2 » 21:45, 04 Juun 2013

Tere

Andke head inimesed nõu... Vanematel mure, mida kohalikud spetsialistid ning kaasaarvatud ma ise ei ole suutnud lahendada.

Ei saa korralikku signaali kätte, kuigi Koeru mast ainult 14 KM. Kohalikud spetsialistid väidavad et signaali vastuvõttu segab kohe üle tee olev plekk-katusega kirik. Kokku ostetud juba päris mitu antenni.. hetkel peaks olema kasutusel Antenn ISKRA DTX-48 (http://www.merge.ee/index.php?page=shop ... 3&lang=et)

Pilt oli ees, tõsi kui mõni suur auto mööda sõitis, siis ruudutas teinekord, aga said hakkama. Nüüd ostsin emale uue teleka (LG 32CS460), aga tundub et sellel pole tüüner just kõikse tundlikum ja pilt oli enamus aega ruuduline... olin sunnitud boksi ka järgi jätma... Ehk siis ebanormaalne olukord. Ükskord naabri poeg ka madistas ja nüüd vaatasin et antenn on üldse Tallinna peale keeratud... proovisin ka, aga sealt ei saanud mina midagi kätte.

Kas mõni foorumlane on ehk kuskilt Järvamaalt ning viitsib mingi mõistliku rahaga asja vaatama tulla. Ei pea otseselt olema muidugi Järvamaalt, aga Jõhvist sõitmine ilmselt läheb jõle kulukaks :-)

Võin ka ise veel putitada, aga andke nõu mida vaadata/kontrollida, milline antenn, võimendi ja kuhu suunata? Kaablid on kõik uued veetud, isegi Mergest anteeni ostes anti ka miski võimendi mille panin vahele, aga ikkagi ei tööta. SAT'i nüüd ka ei tahaks selle väikese asja pärast sinna püsti panna.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas Henkka » 22:08, 04 Juun 2013

Kui Koeru mast on ainult 14 km,
võiks proovida antenni (see võiks ikka miskine Yagi või pigem logo) keeramist suvalisse suunda vastavalt saadava pildi väljanägemisele.
Mõnikord on nii et DVB-T signaal tuleb "peegelduse" pealt palju paremini kui saatja suuna pealt.

Disclaimer: see on ainult minu uitmõte ning ei pruugi tegelikkuses üldse toimida...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas satik » 23:08, 04 Juun 2013

Henkka - kas siis pildil olev ei ole Yagi antenn? Minu meelest on tal täiesti korrektne U-dibool, ainult sobitusahel on U-aasa asemel sobitustrafoga tehtud. Mul on endal Iskra eelmine mudel aga 100 elementi, selle lainekanal vastab üsna täpselt UHF Yagi antennide arvutustele. Olen võrrelnud Spindleri antenniaabitsaga.
---
Kui on eetrit segamas mingi püsiv signaali peegeldaja (antud juhul siis kirik), võib abi olla kahest antennist, seejuures on üks neist mujale suunatud. Nimetatakse seda kompensatsiooniantenniks, vajab ta mõlemale antennile reguleeritavat võimendit, seejuures abiantennil peab olema väljundsignaal 180 kraadi pööratud. Mõte on selles et tekitatakse otse- ja peegelsignaalide vahel faasipööre ning võimenditega timmitakse kasuliku signaali tase parimaks. See võib vajada veel kolmandatki võimendit mis asetatakse süsteemi pärast antennide summaatorit, sest üldiselt summeeritud signaal võib küll olla suht puhas aga nõrk.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas elit » 08:37, 05 Juun 2013

Ma kasutasin vastasfaasi Espoo ja Fiskarsi SFN-i Fiskarsi mõju summutamiseks kahe Triax 100 antenniga. Tavaolukorras oli kasu, kuid ülilevi puhul praktilist mõju polnud. Vajadus kadus, kui muudeti Espoo`d.

Käesolevas olukorras oleks kahe antenni häälestamine suur mängimine, kusjuures on küsitav, kas soovitav tulemus on saavutatav.

Pakuksin kahte varianti:
- otsida antennile parem asukoht ja suund signaali parima kvaliteedi järgi. Vajadusel viia antenn takistusest mööda/üle vaatama, sest kadu antennikaablis saab kompenseerida võimendiga antenni juures;

- kutsuda TJA (või keegi) mõõtma signaali nende kasutusesolevate head aparaatidega ja nad arvatavasti saavad soovitada antennile parima asukoha ja suuna.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
lindenta
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 18:36, 07 Juun 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas lindenta » 11:00, 05 Juun 2013

Mul vaid üks soovitus: mida ka ette võtad, tee seda tuulisema ilmaga, mis õhukihid segi lööb ja sellega ülilevi välistab. Praegu lootusetu ülilevi-seis .
TV-DX fan since 1964: DVB-T/T2: Triax Unix100(21-50)> Masterrotor FZR-1 >Mitan EU102 GaAsFET> Humax F2-1001T
DVB-S/S2:
1,8m PolarMount 36E..30W > DB

Kasutaja avatar
erik25
Entusiast
Postitusi: 238
Liitunud: 12:15, 18 Mai 2009
Asukoht: Kõrvemaa
    unknown unknown
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas erik25 » 13:00, 05 Juun 2013

Tere

Ma soovitaks hoopis toa antenniga proovida.. või traadist riidepuuga.. Ilma naljata.. kui mast nii lähedal siis peaks sõrmega juba tulema või naela, või kruvikeerajaga. Või siis sama antenn pööningule või kugugi millegi taha et signaali maha võtaks.

Idee järgi ma olen Järvamaalt ja oman mõningasi kogemusi antennide (tava ja sat) panekust. Idee järgi sellpärast et nüüd oleme L-Virumaa.. ehk kui ikka midagi välja ei tule võib mõelda Jaanis käigu peale.. vahemaa ca 40 km ..
Pana TX-P50GT50E, TX-P50ST60E ja TX-P42S10E; ZgH7S, Vu+ Duo², AmikoV4K, DM800HDse; 0.8W;4.8;7;9;10;13;19;23;28;31,5E,27.5W

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8118
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas peeter3000 » 23:32, 06 Juun 2013

ma ei hakka mingeid eri-antenne soovitama,aga..
ot: ma panin rekkale katusel "Triax Ufo 100 digital" antenni ja soovitan seda ka paikseks kasutamiseks..korterid,eramajad..pööningud jne..
väga asjalik,kompaktne,nähtamatu ja töökindel antenn..võimendi ka veel sees..5-24v..
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas elit » 09:26, 07 Juun 2013

Arvan, et lahendust tuleks otsida loogilises järjekorras, st. eelkõige leida, kus kohas ja millisel suunal on signaali kvaliteet (ja ka tugevus) parimad.
Alles selle alusel saab mõelda/soovitada, missugune peaks antennimajandus olema. Võimalik, et kõik vajaminev on juba olemas.

Samas ei saa välistada, et soodus koht ja suund asuvadki eemal.
Mitte hea variandina võiks kaaluda antenni panekut kasvava puu külge/otsa.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas Opo » 10:34, 07 Juun 2013

Pikkal tänaval on olukord keeruline, lisaks kirikule on ka surnuaed kõrgete puudega ja ka maapind kõrgem. Võib-olla on targem üritada Tallinna kaugvastuvõttu.?
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas meremees2 » 11:07, 07 Juun 2013

Opo kirjutas:Pikkal tänaval on olukord keeruline, lisaks kirikule on ka surnuaed kõrgete puudega ja ka maapind kõrgem. Võib-olla on targem üritada Tallinna kaugvastuvõttu.?


Oledki sisuliselt minu vanemate maja ees... Koeru suunas tõesti lisaks kirikule ka puud, Tallinna poole on "vaba nähtavus" seega peaks ilmselt siiski hakkama püüdma signaali sealt. Nüüd spetsialistid aidake, kas sobib olemasolev antenn, või peaks miski "vingema" muretsema? Sest et omal ajal antud antenni Tallinnale suunates ei suutnud ma küll levi kinni püüda. Naabritel (need kellel on antenn Tallinna pääl) nendel on mingi igavene pikk "kolakas"...

andres66
Õpetaja
Postitusi: 1052
Liitunud: 02:00, 08 Jaan 2007
Asukoht: Põltsamaa
    unknown unknown
On tänatud: 21 korda

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas andres66 » 11:35, 07 Juun 2013

meremees2 kirjutas:
Opo kirjutas:Pikkal tänaval on olukord keeruline, lisaks kirikule on ka surnuaed kõrgete puudega ja ka maapind kõrgem. Võib-olla on targem üritada Tallinna kaugvastuvõttu.?
... Naabritel (need kellel on antenn Tallinna pääl) nendel on mingi igavene pikk "kolakas"...


See siis -
mwsnap004_cr.jpg

.. ehk keegi siin tunneb ära, millega täpsemalt tegu.
Seda sellest udupildist ka ei näe, et kas mingi antennivõimendi on vahele pandud.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
#Vu+Duo4K#Dreambox DM920#Mut@nt HD51#Zidoo Z9X PRO#Nokia 8010 Streaming Box#FireTV 4K Max (2023)
#Ugoos X4Q Plus#TechniSat DIGITRADIO 143V3#SDRplay RSPdx#Yamaha RX-V6A
#SAT-TV- 80E, 56E, 45E, 42E, 36E, 28.2E, 23.5E, 19.2E, 16E, 13E, 9E, 4.8E, 0.8W, 30W#

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas faas » 11:43, 07 Juun 2013

See pildil paistev antenn on n.õ. "sajane Triax" http://www.serigo.eu/107756.html ise kasutan soome vaatamiseks ja igati OK.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas meremees2 » 11:55, 07 Juun 2013

andres66 kirjutas:
meremees2 kirjutas:
Opo kirjutas:Pikkal tänaval on olukord keeruline, lisaks kirikule on ka surnuaed kõrgete puudega ja ka maapind kõrgem. Võib-olla on targem üritada Tallinna kaugvastuvõttu.?
... Naabritel (need kellel on antenn Tallinna pääl) nendel on mingi igavene pikk "kolakas"...


See siis -
mwsnap004_cr.jpg

.. ehk keegi siin tunneb ära, millega täpsemalt tegu.
Seda sellest udupildist ka ei näe, et kas mingi antennivõimendi on vahele pandud.


See jah naaber. Pean uurima kas neil on mingi võimandi ka.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas elit » 14:06, 07 Juun 2013

Kahjuks ei tule ka teiste suundade/saatjate proovimine (Kloostrimetsa, Pärnu, Valgjärve, Kohtla-Nõmme).

Nendel on teised sagedused, mida näeb Levira tabelist.
http://www.levira.ee/dyna/site/saatejaamad.pdf

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Maapealse digi vastuvõtmine Järva-Jaanis

PostitusPostitas Opo » 14:52, 07 Juun 2013

elit kirjutas:Kahjuks ei tule ka teiste suundade/saatjate proovimine (Kloostrimetsa, Pärnu, Valgjärve, Kohtla-Nõmme).

Et elan kümmnekonna kilomeetri kaugusel siis:
Kohtla-Nõmme - ei usu, et üle Pandivere roniks (vähemalt ise pole otsa komistanud).
Valgjärve - jääb väga kaugele, pealegi umbes samasse suunda Koeru omaga.
Pärnu - jääb kaugele.
Kloostrimetsa Tallinna teletorn - on ikka kõige realistlikum.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 56 külalist