Soomes elavatele eesti digi huvilistele...

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
agent003
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 13:26, 28 Mär 2011
    unknown unknown

Soomes elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas agent003 » 23:53, 28 Mär 2011

Mõtlesin et kirjutan kah miskit...paljudest foorumitest ei leidnud vastust kas ViaSat töötab kui ostes selle eestist.Minul kogemata tuli varjant et ämm kes ei saa aru et tal on vaja välja uurida kas ta oma rõdult sateliiti näeb tõi selle kohale ja siis mõtlesin et tegelen sellega ja et kas saan selle tööle nii öelda ma ei tea satindusest mitte midagi kunagi elektroonikast sai miskit tehtud ja kõik. aga ämm pilti ei näe aga ise sain selle väga huvitaval kombel tööle. asun Sirius 4 39576km kaugusel ja suund on puhas pakun et saan levi kätte vähemalt 94% tugevusega hetkel lihtsalt pann pantud mul proovi moeks AleCoqi kastite otsa seisma:D ja toimib;) nii et kui kuskilt keegi seletab et soomes ei saa ei ole võimalik nagu mulle siin "head sõbrad tuttavad" rääkisid siis võin ütelda et vaadaku sateliidi levi kaardi panni paigaldust kui ka muid asju mitte rääkida kõval häälel et nad on "käpardid" kes ei oska seadistada.kui suutsin mina kes esimest korda näppis tyynerit ja muud jama sain selle tööle siis peaks ikka teised kah saama.

minul oli palju abi http://www.dishpointer.com/
toksid aadressi sisse ja liigutad seda rohelist junni kaardil et oleks täpselt seal kuhu mõtled paigaldada oma panni:) ja saad oma vastused kas on võimalik või ei:)

Loodan et mõdele infoks kes mõtleb veel kas soetada või ei.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6959
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas mustkass » 01:15, 29 Mär 2011

Tuleb tugevam tuuleiil ja virutab sul selle panni sealt kus see ja teine,kinnita aga ilusasti ära.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

agent003
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 13:26, 28 Mär 2011
    unknown unknown

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas agent003 » 01:37, 29 Mär 2011

ei see oligi lihtsalt katsetus:D aga no ma lihtsalt panin näite et nimodigi saab mingi täielik võhik omale levi kätte:) see läheb ilusasti seina...vb 2 päeva pärast:D tänane torm teda minema ei pühkinud....veel.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1674
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas kokku123 » 01:52, 29 Mär 2011

agent003 kirjutas:nii et kui kuskilt keegi seletab et soomes ei saa ei ole võimalik nagu mulle siin "head sõbrad tuttavad" rääkisid

Räägitakse tavaliselt ikka DVB-T kohta :)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


agent003
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 13:26, 28 Mär 2011
    unknown unknown

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas agent003 » 01:56, 29 Mär 2011

ei tea mille aga kui mainisin et viasatti peaks proovima siis tuli igast august et kõik räägivad et see ei toimi pole levi ja ei tea mis sada häda veel....kuigi arvan ise et lihtsalt seadistamis viga oli sest õhtul ma ei saanud pihta isegi et mis kraadid ja mis asjad siis võtsin mõned õlled ja sukeldusin surfama:D ommikuks olin targem ja sain tööle:D hommikul läks vist miski 2-3h
üks selle jama rääkijatest(tuttav) istub mul teises tuas et temal kõvad sati vennad üritasid ja helsingist kaugemale ei tule signaal ja õhtu saatsin ****i ja ytlesin et helsingis pole mingi müüri ehitatud et kui omand firma sati kaart näitab et levi on pea kogu soomes et siis meil pole:D ja siis oli juba nagu suur viha et saan selle tööle üks kõik mis ka ei võtaks et KRT ma pole teised kes asja välja ei jaga:D siit võib kyll ütelda et koolis käidud geograafia silma ja matemaatiku aju tuleb kah kasuks väga:D

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 30 korda

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas Zuumbox » 08:27, 29 Mär 2011

Matemaatiku aju võib Sul ju olla aga emakeele tundidest oled Sa küll poppi teinud smile36 Või siis maga kaineks, enne kui siia kirjutama hakkad. Sellist kirjapilti on ikka väga oksendamaajav lugeda smile25
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas elit » 09:09, 29 Mär 2011

agent003

Eelpool anti õigeid vihjeid. Ka selle kohta, et mõeldi DVB-T (maapealseid õhu kaudu levitatavaid) digiTV teenuseid.
Püüad serveerida mingi imeuudisena seda, et Soomes on võimalik näha eestikeelseid Viasati teenuseid. Seda teavad foorumi jälgijad ja osalised juba palju aastaid. Kui oleksid vähegi huvi tundnud, siis oleksid ise leidnud sellekohased teemad, millede märksõnadeks on: Viasat, Sirius, 4,8(5)E, Astra samal positsioonil jne.

Soomes on võimalik kõikjal püüda Viasati teenuseid DVB-S(S2) vastuvõtuks sobiva antenniga (nn. taldrikuga, panniga) juhul, kui midagi (hooned, puud, rajatised, künkad ...) ei takista signaali jõudmist antennini.
Viimati muutis elit, 09:15, 29 Mär 2011, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas dreamants » 09:15, 29 Mär 2011

et viasatti peaks proovima siis tuli igast august et kõik räägivad et see ei toimi pole levi


Kui võetakse tõsiselt väidet, et soomes pole Viasati levi, siis tundub et ka füüsika tundidest on kõvasti poppi tehtud.

agent003
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 13:26, 28 Mär 2011
    unknown unknown

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas agent003 » 14:15, 29 Mär 2011

agent003 kirjutas:ei tea mille aga kui mainisin et viasatti peaks proovima siis tuli igast august et kõik räägivad et see ei toimi pole levi ja ei tea mis sada häda veel....kuigi arvan ise et lihtsalt seadistamis viga oli sest õhtul ma ei saanud pihta isegi et mis kraadid ja mis asjad siis võtsin mõned õlled ja sukeldusin surfama:D ommikuks olin targem ja sain tööle:D hommikul läks vist miski 2-3h
üks selle jama rääkijatest(tuttav) istub mul teises tuas et temal kõvad sati vennad üritasid ja helsingist kaugemale ei tule signaal ja õhtu saatsin ****i ja ytlesin et helsingis pole mingi müüri ehitatud et kui omand firma sati kaart näitab et levi on pea kogu soomes et siis meil pole:D ja siis oli juba nagu suur viha et saan selle tööle üks kõik mis ka ei võtaks et KRT ma pole teised kes asja välja ei jaga:D siit võib kyll ütelda et koolis käidud geograafia silma ja matemaatiku aju tuleb kah kasuks väga:D


sry pole just pikka aega eesti poolel olnud... viimased 5 aastat ülelombi olnud. nii et suured vabandused kirjavigade pärast. ja eestikeel polnud jah mul suurim asi koolis just.
Viimati muutis agent003, 14:24, 29 Mär 2011, muudetud 1 kord kokku.

agent003
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 13:26, 28 Mär 2011
    unknown unknown

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas agent003 » 14:20, 29 Mär 2011

elit kirjutas:agent003

Eelpool anti õigeid vihjeid. Ka selle kohta, et mõeldi DVB-T (maapealseid õhu kaudu levitatavaid) digiTV teenuseid.
Püüad serveerida mingi imeuudisena seda, et Soomes on võimalik näha eestikeelseid Viasati teenuseid. Seda teavad foorumi jälgijad ja osalised juba palju aastaid. Kui oleksid vähegi huvi tundnud, siis oleksid ise leidnud sellekohased teemad, millede märksõnadeks on: Viasat, Sirius, 4,8(5)E, Astra samal positsioonil jne.

Soomes on võimalik kõikjal püüda Viasati teenuseid DVB-S(S2) vastuvõtuks sobiva antenniga (nn. taldrikuga, panniga) juhul, kui midagi (hooned, puud, rajatised, künkad ...) ei takista signaali jõudmist antennini.




no seda ma tean...nii palju olen ma kokkupuutunud oma huvist sateliidi teemadel aga kuna mul on üks tuttav kes teises tuas naeris ja rääkis et kuskil foorumis oli kah olnud teema kus üteldi et espoost kaugemale ei juua levi siis veel soomes mingi paar foorumit kuhu otsingutega sattusin ja google'ga oli kah et um levi puudub aga minu pähe nagu ei mahtunutki see et sateliidi levi ei saa otsa lihtsalt nii sama kui iga kaart näitab et levi peaks ulatuma Ouluni välja ja sealt edasi rovaniemi on kahtlane.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas satik » 14:35, 29 Mär 2011

Ikka viitab tekst sellele et toimus pidev möödarääkimine - Eesti MAAPEALSE digitv levi tõesti Helsinkist kaugemale naljalt ei küüni, kuid Viasati leviga pole sellel midagi ühist. Nii sina kui kõrvaltoas kangeid satimehi omav sõber rääkisite omavahel ja satimeestega suht mööda juttu. Jääb veel võimalus - need satimehed olid soomlased ja neil oli lihtsalt hea meel kui said kärna keerata... juhul kui jutt siis ikka Viasatist käis. Kahjuks, sellised soomlasi on rohkem kui vaja oleks.

Nordic BSS saatekiir katab kogu soome saba ja sarvedega selliselt et 60cm peegliga peab saama kätte.
http://www.ses-astra.com/business/en/su ... c-beam.php

agent003
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 13:26, 28 Mär 2011
    unknown unknown

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas agent003 » 14:41, 29 Mär 2011

satik kirjutas:Ikka viitab tekst sellele et toimus pidev möödarääkimine - Eesti MAAPEALSE digitv levi tõesti Helsinkist kaugemale naljalt ei küüni, kuid Viasati leviga pole sellel midagi ühist. Nii sina kui kõrvaltoas kangeid satimehi omav sõber rääkisite omavahel ja satimeestega suht mööda juttu. Jääb veel võimalus - need satimehed olid soomlased ja neil oli lihtsalt hea meel kui said kärna keerata... juhul kui jutt siis ikka Viasatist käis. Kahjuks, sellised soomlasi on rohkem kui vaja oleks.

Nordic BSS saatekiir katab kogu soome saba ja sarvedega selliselt et 60cm peegliga peab saama kätte.



kõrvaltua kangelane oli ikka mingi eestlastega kes olid omale vissati muretsenud ja väidetavalt kompassiga kraade taga ajanud jne. ja ei tea mis hiinatrikke ära teinud ja ei saanud levi nh:D selle peale ma talle ütlesingi et see on võimatu et kui ikka käpardid on siis pole kyll enam minu süü. Aga siis näitas veel foorumist kah oli vist rate foorum või miskit kus arutasid et miks ei ole ja miks ei saa...nyyd kui sain pildi siis teine vend on nii vait ja hakkab pihta et no see oli ju eelmine suvi kui sellest rääkisime et ju siis on võimsam sateliit taevasse lastud ja rautselt tehnika on nii heaks läinud et minul läks õnneks:D aga ma eriti ei usu et selles viga oli...lihtsalt panid oma arvutustega pani puusse.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1674
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas kokku123 » 15:06, 29 Mär 2011

rate foorum jh see kõige targem koht kus sellist asja arutada :lol:
Seal ongi 99.9% mingit soga ja 0.01% tõele vastavat juttu.

agent003
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 13:26, 28 Mär 2011
    unknown unknown

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas agent003 » 15:58, 29 Mär 2011

kokku123 kirjutas:rate foorum jh see kõige targem koht kus sellist asja arutada :lol:
Seal ongi 99.9% mingit soga ja 0.01% tõele vastavat juttu.




no seda arvasin ise kah ma tõesti ei mäleta kust või mis kohast ta vaatas aga see on yks foorum kust ta suhtleb soomes elavate eestlastega.
siit foorumist leitsin nagu kohe sellist positiivset infi et vahi päikest ja keera selle suunale ja kraadid paika ja hakka vaikselt otsima aga nh selle leitsin siis kui mul juba oli paigas:D kasutaja Urmas või kes see admin on siin oli jätnud selle jutu.:)

mulk2
Entusiast
Postitusi: 160
Liitunud: 21:15, 13 Mär 2008
Asukoht: Viljandi-Vantaa
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

Re: Soomes Elavatele eesti digi huvilistele...

PostitusPostitas mulk2 » 16:25, 29 Mär 2011

Igapäevast tööd tehes siin antennipaigaldajana vöib öelda ka seda, et möned inimesed ostavad viasati paketi tegematta endale selgeks kuspool neil yltse rödu näiteks asub.Vöi siis on rödult vaadates otse lepik ees,teine maja väga lähedal jne. Suuremates osades yhistutes on samuti paigaldamise kohta ka suht karmid reeglid: ei saa kuidagi rödust väljapoole tulla, ei vöi auke kinnitusele seina puurida(vajalik rödumastikasutus) vöi siis uuematel majadel pole rödul yltse kohta kuhu seinakinnitust panna(köikjal klaas,plekk plast jne.)
DVB-T(E45) leviga on pealinna alal suht loterii.On muidugi ka häid körgeid ja rannikuäärseid kohti kus vaata palju jaksad.Tohutult oleneb kohast, körgusest merepinnast jne.Ei saa arvestada sellega, et kui yks tuttav nyyd sai pildi ette siis peab mul ka nägema.
DVB-S/S2 0,8w,4,8E,13E,19,2E Triax multifocus.DVB-T/T2 Triax 100,Triax ula,Triax TMB-6. LG OLED 65B8 ja Samsung UE55D8005,Blu-Ray 3D HT-D7200

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist