TV antenn

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
kakkerdis
Entusiast
Postitusi: 209
Liitunud: 03:00, 04 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas kakkerdis » 12:28, 05 Okt 2006

ei juhtu selle restiga midagi. nagu nii tuleb sialt sisu välja sikutada, trossel vahele ja volala, näitab väga hästi

Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas mesilane » 13:03, 05 Okt 2006

kakkerdis kirjutas:ei juhtu selle restiga midagi. nagu nii tuleb sialt sisu välja sikutada, trossel vahele ja volala, näitab väga hästi

Kas skeem on kusagil netis olemas ?

Kasutaja avatar
kakkerdis
Entusiast
Postitusi: 209
Liitunud: 03:00, 04 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas kakkerdis » 13:35, 05 Okt 2006

mis skeemi sul vaja on, adapter prygimäele ja resti seest yhendad kaabli soone yhe mutri alla ja varje teise, varje vahele võid naljaviluks vask traadist ymber vikse naela trosseli keerata aga ma pole teinud, näitab niigi. selle skeemi sialt seest võid ära visata ja toimib vääga pro

Kasutaja avatar
wqsa
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas wqsa » 13:17, 06 Okt 2006

on olemas sellised 300/75Ω sobitused, punn mille ühes otsas F-ema ja teises otsas 2 traati klemmidega mis lähevad mutrite alla, seda ei tea kust neid saada võiks, kunagi olen kusagilt ostnud paar tükki

Pole kunagi ühtegi sellist antenni paigaldanud, seda olen kuulnud et see võimendi seal pikalt vastu ei pea.

ei tea kas mingisuguste tingimuste jaoks on see poola kalarest siis hea või?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
hulluarst1
Edasijõudnu
Postitusi: 82
Liitunud: 02:00, 01 Dets 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas hulluarst1 » 13:32, 06 Okt 2006

See poolakate pesurest on üks paras rämps. Aga kui keegi seda siiski kasutada soovib, siis tuleks kohe võimendi sisendile joota 2 dioodi polaarsustega vastakuti, ühed otsad sisendile ja teised üldjuhtmele. See kaitseb ülepingete eest (näiteks äikese korral). Teiseks nõrgaks lüliks on neil antennidel toiteplokk, võimaluse korral tuleks kasutada paremat toiteallikat.

Kasutaja avatar
satitaevas
Entusiast
Postitusi: 400
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: lõuna-eesti
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

PostitusPostitas satitaevas » 13:49, 06 Okt 2006

....või siis võimendi osa ja toitekas vahelt minema visata ja sobitused jätta(pisut antenni juures skeemi muuta :D üks rada lahti kraapida)ja töötab hästi ,vajadusel siis tuppa mingi muu võimendi panna mis parem,kuigi neist võimenditest erilist kasu pole,peaasi,et antenn täpselt saatjale häälestatud,kui ikka signaal nõrk siis nõrk :)

Kasutaja avatar
hulluarst1
Edasijõudnu
Postitusi: 82
Liitunud: 02:00, 01 Dets 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas hulluarst1 » 13:57, 06 Okt 2006

Jah, kasulikum on see võimendi, mis antennil originaalis küljes, mängust välja jätta. Kui aga on tingimata tarvis kasutada mingit muud võimendit, siis tuleks see siiski antenni juurde paigutada, all toas on juba kaablis sumbunud signaal koos lisandunud häiretega, selle ülesvõimendamisest pole suurt kasu. 75- oomile sobituseks sobib näiteks mitmetel telekatel kaasasolevate toaantennide sobituslüli 300-75 oomi (oli näiteks vanasti Samsungi kooptelekatel kaasas).

Kasutaja avatar
wqsa
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas wqsa » 14:48, 06 Okt 2006

ei saa ma aru sellest, seletage maakeeles milles asi on, see poola rest on ju natuke kallim veel kui tavaline logo, milleks kogu see jahmerdamine selle võimu ümbertegemise või äravõtmisega?

Kui see võim sealt vahelt ära võtta kas ta siis annab parema signaali kui logo või?

Kasutaja avatar
oliyx
Entusiast
Postitusi: 192
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: kuu tagakülg
    unknown unknown

PostitusPostitas oliyx » 15:57, 06 Okt 2006

Tahaks kah teada
Ehk siis, kas võimendita ja 75/300 sobitusega poola rest võtab vastu paremini kui tavaline logo antenn?

Kasutaja avatar
teekas
Õpetaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12:37, 10 Juun 2003
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

PostitusPostitas teekas » 23:40, 06 Okt 2006

ei tea kas mingisuguste tingimuste jaoks on see poola kalarest siis hea või

On ikka, näiteks kalakuivatamiseks või mingi väikelooma puuri-ehituseks.
Pilti-näitama aga ei soovitaks neid kohe mitte. See ei ole kah enam kokkuhoid. Olen neid eetri-rikkujaid otsinud küll. Ise ja ametimeeste abiga. Pees võimuga poolel-külal pilt kadunud. Antenni-omanik aga vaatab rahulikult telekat ja ei tea jamast midagi. Pistke korraks sellele saastale mingi mööteriist sappa ja näete mis toimub. Kui selle võimu seest välja-kisute, pange või 10 tk katusele kui paremat antenni osta ei raatsi.

Kasutaja avatar
mixman
DigiTVfänn
Postitusi: 529
Liitunud: 03:00, 14 Okt 2005
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas mixman » 18:03, 08 Okt 2006

Ei viici uut teemat teha,
aga küsiks et kas tavalist toa antenni ka mingi nipiga annab võimendada (käepärastest vahenditest :D) pilt on jõle sitt ja seinad on ka 0,80 cm paksud... :(
Dm500-Gemini3.40 Maxvar/5E/13E/19E/

Kasutaja avatar
hulluarst1
Edasijõudnu
Postitusi: 82
Liitunud: 02:00, 01 Dets 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas hulluarst1 » 19:32, 08 Okt 2006

Annab ka toaantenni signaali võimendada, kuid võimendi võimendab seda, mis antennist tuleb (parasiitmürad, peegeldused jne.).

Kasutaja avatar
hulluarst1
Edasijõudnu
Postitusi: 82
Liitunud: 02:00, 01 Dets 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas hulluarst1 » 19:41, 08 Okt 2006

Lisaks veel, et antennivõimendeid on Tevalos saada, aadress on
http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?ec=2a14b8c
Olen neist mõnda kasutanud nii omal kui tuttavatel vastavalt vajadusele ja rahule jäänud. Eelduseks on, et antennist tulev signaal oleks korralik, ilma häirete ja müradeta. Võimendi tuleks alati paigutada antennile nii lähedale, kui võimalik ja kaablisse suunata juba võimendatud signaal. Seega- eelkõige ikka korralik antenn ja alles siis võimendi.

Kasutaja avatar
capricorn
Edasijõudnu
Postitusi: 32
Liitunud: 03:00, 22 Sept 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas capricorn » 23:35, 13 Dets 2006

Mul on hetkel kaks detsimeeter antenni, üks suunatud soomele ja teine tallinna teletorni, ja siis spets antenn veel etv-le. Detsimeetrit asuvad kumbgi samma toru otsas, kõrguste vahe on võibolla mingi 10 cm, ja suuna erinevus mingi 60 kraadi, ehk kui soome on otse põhjas siis eesti detsimeeter antenni on keeratud 60 kraadi paremale.

Et küsimus oleks selline. Kas nad mõjutavad üksteist mingitmoodi, näiteks võimsuse langusega, sest ma kusagilt midagi kunagi lugesin aga enam ei leia seda juttu üles. Tuleb mulle kasuks, kui jätan neil kõrgusevaheks mingi pool meetrit, või on võimalik mul saada ühe anteniga nii soome kui ka eesti kanalid, kui on piisavalt hea antenn?

Kasutaja avatar
cocaman
Edasijõudnu
Postitusi: 89
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harju
    unknown unknown

PostitusPostitas cocaman » 20:48, 14 Dets 2006

capricorn kirjutas:Et küsimus oleks selline. Kas nad mõjutavad üksteist mingitmoodi, näiteks võimsuse langusega, sest ma kusagilt midagi kunagi lugesin aga enam ei leia seda juttu üles. Tuleb mulle kasuks, kui jätan neil kõrgusevaheks mingi pool meetrit, või on võimalik mul saada ühe anteniga nii soome kui ka eesti kanalid, kui on piisavalt hea antenn?


Mõjutavad küll, igasugune metallist ese antenni läheduses peegeldab raadiolaineid ja tekitab sellega häireid. Kas need just pildis kajastuvad, näed ise :) Omad kogemused näitavad, et üldiselt 1m antennide vahel on OK, pool meetrit veidi vähe. Aga kui saatjate vahe on 60 kraadi siis kohe kuidagi ei saa ühe antenniga, nii head antenni ei ole :)
Soovitan pigem 4 antenni peale minna. Soome peale 6-8 kanalile eraldi antenn ja vähe vingem 100 elemendiga 21-69 kanalile näiteks. Tallinna poole mingi laiaribaga logo knl2 ja tv3 jaoks ning ETV jaoks ka eraldi. Kokku lase Ranteloni filtervõimendiga.
-=cocaman=-

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist