multichannel audio over HDMI

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas serxx » 08:28, 21 Veebr 2008

satik kirjutas:Odava autovõimu saab keskmise PC toiteploki pealt küll tööle kuid piirväärtusteni ei kannata minna. 20A saab ammutada et töötaks kuid arvuti ise ilmselt kukub sinise BSOD plaguga vehkima suht kohe kui võimsustarve kasvab 2/3 võimalikust. Lisaks veel toitemüradest lahtisidestused ja maandused....uuh. Pointless.
See jutt on täiesti õige!
satik kirjutas:paremad riistad arendavad reklaamitud 4x60W korral 4x18W 10%THD juures.
Siin aga on jutt sujuvalt üle läinud võimendilt makile!
Võimendite osas see olukord ikka nii nutune pole ja vaevalt sa võimendit 100% lähedal pidevalt hoiad, 90% ajast on tõenäoliselt kasutatud vaid 10% võimendi ressursist. Kui sa volüüminuppu üle 75% ei keera, ei hakka ka neid ulme moonutusi tekkima.

Autovõimendi toas toitmine on igal juhul suureks probleemiks, vaja on väga palju ampreid, mida on odavalt saada väga keeruline, kui mitte võimatu.
Selle asemel, et raisata 1-2k võimendi peale ja teine sama palju toite peale, võiks osta kohe mõne (kasutatud) ressiiveri, see teeb muudki kui ainult võimendab ja saab oma toite mugavalt 220V võrgust.

Lisaks veel info, et auto helitehnika käib kõik 4 oomi peal, kodutehnika aga valdavalt 8 oomi peal. Kui ühendada autovõimendile 4 oomi asemel sappa 8 oomi, langeb võimendi efektiivsus umbes 50% (maakeeli: 100w 4ohm võimendi suudab 8 oomisesse kõlarisse saata vaid umbes 50w).

Esimesest ettejuhtuvast laiatarbe koduelektroonika poest saab 3k eest omale ressiiveri, ei ole ju väga kallis.
http://www.euronics.ee/ee/eshop?product=KRFV5200D
Antud ressiiveril olemas siis kõik vajalik, 5 kanali võimendi ja coax/optical digi sisendid, kui just plaanis pole suures angaaris pidusid korraldada, siis tavalisse elutuppa/korterisse on see enam kui piisav (kui just audiofiil pole).

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas mønster » 10:33, 21 Veebr 2008

ohhohhoo........

Täiesti võimalik, THD 0.03...0.1 %, mõõdetud näiteks väljundvõimsuse 1W juures,
kuid mitte nominaalvõimsusel.
Odavates autovõimendites kasutatakse tavaliselt suure efektiivsusega,
kehvade helikvaliteedi parameetritega D-klassi võimendite kiipe.

Kõige odavam 4-kanaliline võim, mille esimese hooga a-soundist leidsin, denver cap-4100:
60Wx4 (20Hz-20kHz, THD=0.1%)
60Wx2 + 120Wx1 (20Hz-20kHz, THD=0.1%)
THD=0.04% (1kHz, tõenäoliselt @1W)
on kindlasti ka võime, kus P(rms) on antud 1% puhul ja ehk ka mõni, kus ta on antud 10% puhul, aga tubaste võimude andmetega on täpselt sama lugu, mitte mingit vahet.
Odavates autovõimendites kasutatakse tõesti D-klassi ja enamuses kallimates samuti, aga need pole enam sugugi kehvade parameetritega. kasutatakse kõrgemaid samplimissagedusi kui vanasti, sigma-delta a/d muundeid jne. keskmises hinnaklassis on ka ab-väljundiga autovõime saada - põhimõtteliselt noodsamad kiibid sees, mis tubastel võimudelgi, aga neile on vähe turgu, kuna ab võimu kasutegur on väiksem ja seeläbi samade jahutustingimuste juures ka väljundvõimsus väiksem. kuid tüüpiline autovõimu ostja on rullnokk, kes valib võimu W ees oleva numbri järgi.
kui netist võimude teste otsida, siis põhjalikumates on võimendite parad üle mõõdetud ja nii auto- kui tubaste võimude puhul nad enam-vähem vastavad tõele, pole väga palju oma kasuks eksitud.

Ega ressiiver palju kallim pole tõesti, aga ma ei taha teleka juurde veel ühte kasti, mida millel on ees nupud, mida laps kruttimas käib, mida rohelise mõttelaadiga inimesel oleks viisakas sisse-välja lülida, mis sinna disaini poolest ei pruugi sobida jne. ilus lahendus on kompaktne lahendus. mul trennitoas on 5+1 süsteem üleval, ma ei fänna teda eriti. kui pilt on eespool, siis võiks ka heli eestpoolt tulla - mulle piisab 2 või 2+1 süsteemist täiesti. oleks suures toas krohvi alt juhtmed vajalikesse kohtadesse veetud, siis võiks veel 5+1 süsteemile mõelda.

Olen omanud korraliku auto stereo süsteemi ja oman kah korraliku kodu süsteemi siis vahe on nagu sapakas ja mersu paremini ei oska võrrelda.
Ja sa võrdlesid neid samas ruumis, sama sisendiga ja samade kõllidega?
üldiselt maru hea kõrv peab olema, et teha vahet näiteks 0,05% ja 0,00...% võimendi soundi vahel, kui signaal on samalt sisendilt ja kõlle ühe tagant teise taha ümber lülida nii, et kuulaja ei näe, mille taga nad parasjagu on. mul on kogemus olemas, olen ühel "mul on selleks liiga tundlik kõrv, et odavat helitehnikat omada" tüübil tiba tiibu kärpinud. isegi võimendi väljundis oleva kaabli pikkus ja läbimõõt määrab rohkem, kui THD sajandikud. rääkimata kõllidest. heade ja pisut vähem heade kõlarite soundil teeb suvaline jorss vahet. väikese THD puhul muutub üldse määravaks intermodulatsioonmoonutus. ab-klassi puhul on bipolaarväljundastmel see märksa suurem, kui väljatranside puhul tingituna bipoolaaride järsust karast. lambi karakteristikud on veel natsa sujuvamad kui väljaka omad, aga suurt vahet neil pole. aga kui THD alla viia siis läheb bipolaarvõimul ka intermodulatsioonmoonutus tasapisi alla nii, et ikkagi on head kõrva vaja. d-klassi puhul ma ei teagi, kuidas seal intermodulatsioonmoonutusega lood on, seda peaks uurima.

Ja mis nende auto võimude juures veel voolu tarve,mida sinu arvuti toide kindlasti ära ei toida,jääb üle aku vahele jne.
Oleneb, palju tümpsu peale keerata. Ma kodus reive korraldada ei plaani. 2x30W või 40W+2x10W ehk juba piisab. aga PSUd peab kindlasti enne testima, kui võimu ostmiseks läheb. mõned auto esitulede pirnid koormuseks + korralik mahtuvus. järsu koormuse muutuse mõju tuleks ka ära proovida. muidu mu PSU omab 2x12V a 18A toidet. ma ei teagi miks seda 12V sinna nii ohtralt on jagatud. emaplaadid tarbivad põhiliselt +5V ja +3,3V, vendid on 12V pealt, aga nonde voolutarve on pisike.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas satik » 10:47, 21 Veebr 2008

serxx`ile
Et jätsin ehk mainimatta tõesti et ODAV võimendi umbes sama nagu mõistlik makk. Võim mis töötab kvaliteetselt, 2x300-500W ei ole võimalik saada kätte odavamalt kui odav resiiver, veel vähem saab teda tegelikult PSU pealt tööle.
Mingi hiinakas 1200.- hinnaga ja 2x1400W ei ole võimendi vaid vahend kellegi tillitamiseks elik peenisesuurendaja. Kvaliteeti silmas pidades pole mõtet neist rääkida.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas satik » 11:03, 21 Veebr 2008

Monster, aga miks ise ei ehita omale stereovõimu? Või aktiivseid kõlareid et laps ei torgiks? LM3886 kividel saab kiirelt ja väga odavalt misiganes mõistlikke kombinatsioone tekitada, võimsused just natuke rohkem kui sul vajadus näib olema. Pöördu vanasse Tevalo elektroonika foorumisse ja saad lausa trükiplaadi pildi kah ette.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas serxx » 12:06, 21 Veebr 2008

satik, selles osas on sul õigus, et need 1000W+ odavad võimud on rämps.
Ma pidasin silmas pigem võimendeid 2x50w(RMS, ka pakendil/korpusel on RMS võimsus), millel 40A+ kaitsmeid ning mille hinnad algavad kah kuskil 1.5k kandis, need näitsa kannatavad kuulata.

Autovõimendite, toavõimendite ja kõige muu helitehnika osas kehtib lihtne reegel: Mida suuremalt on võimsuse number korpusele kirjutatud, seda väiksem reaalne võimsus on.

Kommetaariks veel ATX toite ja mitme 12V ahela kohta:
Kõik uuema aja emaplaadid võtavad protsessori ja videokaardi toite 12V ahelast, seetõttu on ka 12V tihti mitmeks eraldi ahelaks tehtud, ühe ahela küljes plaadi toide, teise küljes video toide, kolmandast kettaseadmed jne.
Jutud käivad ka selles osas, et vähemalt vanematel ATX plokkidel 12V pinget stabiliseeritakse 5V ahela järgi, seega kui koormad 12V ahelat tugevalt, samas 5V ahelas pole mingit koormust, võib juhtuda, et 12V ahela pinge langeb väga madalale. Ise seda katsetanud pole, seega ei oska öelda, kas vastab tõele või mitte.

Lõpetuseks kutsuks inimesi mõistvale suhtumisele ja lõpetaks selle OT siin teemas ära, helitehnika iseärasuste arutamiseks võiks uue teema teha või mõnes muus foorumis seda arutada.

Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas mesilane » 07:07, 09 Juul 2008

Mis võiks olla hetkel saadaolevatest (letis või kiirelt kättesaadavad, mitte välismaalt tellitavad!) parimad HD videokaardid PCI-e siinile ? Võiks sobida nii TV h.264 dekodeerimiseks kui ka mängimiseks.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas valgekotkas » 09:05, 09 Juul 2008

mesilane kirjutas:Mis võiks olla hetkel saadaolevatest (letis või kiirelt kättesaadavad, mitte välismaalt tellitavad!) parimad HD videokaardid PCI-e siinile ? Võiks sobida nii TV h.264 dekodeerimiseks kui ka mängimiseks.
1080p on hääd kõik ati/amd HD2600 ja üles seeria - parim mängukaart neist on hetkel HD4850 hinna ja kvaliteedi summana :wink: ... vaikuselembestele liigub passiivjahutusega HD3650, 3850 - neist viimane on ka keskiselt võimekas mängudes - lisaks on turul näiteks Arcticul Accelero S1 rev 2 passiivjahutus mis nendel kaartidel vaikust tuua aitab, kõik nad on ka DX10 võimelised ... nvidia-l on kah kõik uuemad kaartid HD võimelised (kusagilt sealt 7xxx seeriast ülespoole aga neil puudub heliedastus üle HDMI) ... Asuselt on sügisel tulemas uus Xonar hübriidkaart mis lisaks heli poolele (lubatud on kogu dokumenteeritud multikanaliformaatide toetus) omab ka HDMI 1.3a pesa ja tegeleb ise HD videotöötlusega (kaasaarvatud suvalise materjali 1080p Upconverdiga) ehk siis midagi mida kassid ostaksid :wink: ... sügis on tegelikult põnev aeg tulemas sest paljud monitoritootjad on välja hõiganud 1920x1080 natiivresoga monitoride müügiletulekust 20" ja 22" suuruste paneelidega ... ruumorite poolelt liiguvad jutud kombinatsioonist Atom protsessor + onboard HD4650 graafikaga emaplaat tõsiselt korraliku jahutusega aga see on suht kollane jutt sest eeldaks inteli ja atiamd koostööd :lol:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas kanajuurikas » 18:44, 09 Juul 2008

valgekotkas kirjutas:... tulemas sest paljud monitoritootjad on välja hõiganud 1920x1080 natiivresoga monitoride müügiletulekust 20" ja 22" suuruste paneelidega ...

Suht kribu kiri siis kui fullhd 20 tolli peal...

Kasutaja avatar
sat-man
Edasijõudnu
Postitusi: 91
Liitunud: 03:00, 28 Juun 2007
    unknown unknown

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas sat-man » 01:28, 03 Mär 2009

Tere!

Minul mure järgmine! Kõigepealt on mul sõlearvuti DELL XP1530, siis ressiiver Yamaha RX-V436, millel järgi 5.1 kõlarid ning 42" Plasma teler. Tahan vaadata plasma ekraanil läpakast filme ja heli tuleks kodukinosüsteemist. Olen üritanud kõikvõimalikke seadistusi, aga kõikidesse kõlaritesse heli ei saa... Kui vaatan Digi-TV-d siis on mul ilusti kõigis kõllis heli olemas, sest saan panna ressiiverile sellise funktsiooni nagu 5-ch enhancer, aga kui läpakas järgi siis ei saa seda funktsiooni panna.
Ühendatud asjad siis nii, et läpakast läheb HDMI juhe ressiiverisse ning ressiiverist HDMI juhe telekasse!

Oskate nõu anda, mis valesti?

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas valgekotkas » 08:01, 03 Mär 2009

sat-man kirjutas:Tere!

Minul mure järgmine! Kõigepealt on mul sõlearvuti DELL XP1530, siis ressiiver Yamaha RX-V436, millel järgi 5.1 kõlarid ning 42" Plasma teler. Tahan vaadata plasma ekraanil läpakast filme ja heli tuleks kodukinosüsteemist. Olen üritanud kõikvõimalikke seadistusi, aga kõikidesse kõlaritesse heli ei saa... Kui vaatan Digi-TV-d siis on mul ilusti kõigis kõllis heli olemas, sest saan panna ressiiverile sellise funktsiooni nagu 5-ch enhancer, aga kui läpakas järgi siis ei saa seda funktsiooni panna.
Ühendatud asjad siis nii, et läpakast läheb HDMI juhe ressiiverisse ning ressiiverist HDMI juhe telekasse!

Oskate nõu anda, mis valesti?
Sa ei ole täpsustanud mis seade sul DTV-d vastu võtab aga tundub, et DTV heli saabub Sul ressiiverisse miskit analoogi pidi ja ressiiver analoogis teeb pseudosurraundi aga digisisenditele ei tehta pseudosurraundi ja seega on läpaka heliväljundis ilmselt downmix stereole millegi pärast ... selle põhjuseks on jällegi ennustamise teel (kuna Sa ei täpsusta filmide faililaiendeid ja heliribade omadusi) kas mahamängitamise proge valed seaded või DMR kaitse või kõik kokku või miskit veel :mrgreen:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
sat-man
Edasijõudnu
Postitusi: 91
Liitunud: 03:00, 28 Juun 2007
    unknown unknown

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas sat-man » 08:13, 03 Mär 2009

Jah, asi kisub keeruliseks, aga ma täpsustaksin siis olukorda.
Läpakast läheb HDMI juhe ressiiveri HDMI sisendisse, eraldi audio juhet ei ole, nii pilt kui heli lähevad HDMI kaudu. Yamaha ressiiver RX-V463 võtb siis selle DTS-i vastu ning peaks kõlaritesse laskma ning ressiiveri HDMI Out otsast läheb pilt telekasse. Filme vaatan programmiga BsPlayer Pro. Proovisin nii Blueray kui ka 1080p ja 720p filmidega, kus laiendiks *mkv. Samal ajal olen üritanud FFDshow audio seadete all sättida neid sätteid seal. Aga seni pole surround kõlaritesse heli saada... Samas kui ma tahan näiteks kuulata tavalisi mp3 või avi filme vaadata, kas siis polegi mingit võimalust surround kõlle tööle saada?


Digi-TV on DVB-c ning boxist läheb ressiiverisse optiline juhe! Seega tõesti, seal funktsiooniks 5ch Enhancer ning töötavad üpris effektiivselt ka surround kõlarid, olen rahul. Kui saaks sellise lahenduse ka läpakast tuleva heli kohta, oleks bueno :)

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas valgekotkas » 08:31, 03 Mär 2009

ma kahtlustan kahte asja: esiteks BullShitPlayer :lol: :lol: (kas või VLC on kordades tegijam) ja teiseks - nvidia video sellel Dellil ei toetagi multikanaliheli üle HDMI ... ametlikult nvidia mingi hetkeni ei toetanud üldse heli üle HDMI aga ju siis ATI surve ajas härja kaevu :P
EDIT: kui ma nüüd mõtlema hakkan siis selle ressiiveri HDMI võib ka pidur olla, sest ilmselt laseb ta ainult DMR seadmest multikanalit, ehk teisisõnu Blu-Ray standalone kastist multikanaliheli lõheb läbi aga muud kas daunmiksitakse või tõstetakse keskmist sõrme :lol:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
sat-man
Edasijõudnu
Postitusi: 91
Liitunud: 03:00, 28 Juun 2007
    unknown unknown

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas sat-man » 08:43, 03 Mär 2009

kas siis mingi valemiga ei saa tagakõlareid töööle?

Kasutaja avatar
sat-man
Edasijõudnu
Postitusi: 91
Liitunud: 03:00, 28 Juun 2007
    unknown unknown

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas sat-man » 08:53, 03 Mär 2009

kas siis mingi valemiga ei saa tagakõlareid töööle? Videokaarti vahetama hakkama, et multi ch tleks läbi HDMI, või polegi sellist kaarti veel XPS 1530-le?

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: multichannel audio over HDMI

PostitusPostitas valgekotkas » 09:34, 03 Mär 2009

Kas helikaardi väljundist digital-outi ei saa?
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 62 külalist