Soome 1,2,3,4 mis siis lihtne inimene tegema peab ?

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 13:39, 02 Sept 2007

niipalju kui mina antud teemast aru olen saanud, sõltub kõik sellest millised on vastuvõtukohas levitingimused. Kuna analoogsaatjad on nüüdseks välja lülitatud ja digisaatjad on väiksema signaalitugevusega, on lootust pilti ette saada vaid hea ilmaga. Ja minu meelest on kõige parem levi vaid südatalvel -25 kraadises tuulevaikses pakases. Õnnelikud peaksid olema ka need põhja-eesti elanikud kes Soome lahe rannaäärsetes piirkondades elavad. Ise suvitasin kunagi Haras, suvilas, otse mere ääres. SEal sain tavalise FM raadioga EEsti kanalite asemel hoopis puhtas stereos Soome raadiokanaleid kuulata.

Olen ise varem kodus toaantenniga eesti kanaleid püüdnud ja parim levi oli ikkagi külma ilmaga.
Mis võimenditesse puutub siis kehva leviga pole neistki kasu. Need tekitavad kehvemates tingimustes hoopis müra. Võimendid on rohkem abiks seal kus pilt ees, aga soovitakse veel "veidike" paremat pilti.
KUi pilt ikka triibuline või ruuduline ja signaali kvaliteet alla 30, siis pole eriti lootust...ka võimendiga mitte.

MIs kuumaksuga variantidesse puutub siis kommertsteenuspakkujad kellel on soome kanalite edastusõigused omavad tunduvalt paremat vastuvõtutehnikat, mis tavatarbija rahakotti eriti ei kannata.
Seetõttu kui mingit head levitingimust ei ole siis tuleks ikkagi kaaluda liitumist teenuspakkujaga.
Ma olen täitsa kindel et ka soomlastel endil saab üleminek digile olema raske, sest seal on samamoodi harjutud aastakümneid analoogtelevisiooni vaatama.

Seetõttu on targem esialgu kõrvalt vaadata mismoodi soomlastel asi edeneb. Teiste vigadest on kergem õppida kui oma vigu parandada.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 13:57, 02 Sept 2007

Kõige lihtsam ja odavam Elion kui tehnilised võimalused lubavad.Pilt viimasel ajal väga hea,saad kiire interneti lisaks ja ainult 60 eeku lisaks kuus kui juba kasutad neti ja telefoni Elionilt.Zoom TV ei soovitaks kui telekas suurem kui 21 tolli(99 eeki kuus)Võimalik ka satilt saada Viasat pakkub,Canal+(päris kulukas lõbu) siis veel salasõna kudi(isiklik kogemus puudub)võib juhtuda,et keegi pakkub täismaja n.õ.Ja muidugi võib kah maapealset püüda vaata siin foorumis ringi näiteks soome digi teema,hästi suure tõenäosusega pead kogu maja antenni süsteemi ringi tegema ja siis kah 365 päeva aastas ei näe.

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

PostitusPostitas antonio1 » 14:34, 02 Sept 2007

faas kirjutas:Kõige lihtsam ja odavam Elion kui tehnilised võimalused lubavad.Pilt viimasel ajal väga hea,saad kiire interneti lisaks ja ainult 60 eeku lisaks kuus kui juba kasutad neti ja telefoni Elionilt.Zoom TV ei soovitaks kui telekas suurem kui 21 tolli(99 eeki kuus)Võimalik ka satilt saada Viasat pakkub,Canal+(päris kulukas lõbu) siis veel salasõna kudi(isiklik kogemus puudub)võib juhtuda,et keegi pakkub täismaja n.õ.Ja muidugi võib kah maapealset püüda vaata siin foorumis ringi näiteks soome digi teema,hästi suure tõenäosusega pead kogu maja antenni süsteemi ringi tegema ja siis kah 365 päeva aastas ei näe.


Elioni vist ei taha, hetkel veel internet nende poolt (kodu ADSL), aga kuna kogu pere Elisa kliendid, siis nüüd sealt võimalik kuutasuta internet saada
http://www.elisa.ee/client?id=1733&cid=5776&s=read
avaldus ka juba tehtud.
Telekas on hetkel veel 25 tolli Sony CRT, ca 7-8a. vana, siiani on ilusti töötanud. Suurt telekat pole veel soetanud, kuna olen seisukohal, et kui osta, siis täisresoga 1920x1080p, sellisele aga rakendust veel ei ole, kui rakendus tuleb, või hetkel olemasolev telekas otsa lõpeb siis soetan.
Viimastel päevadel olen teemasse natuke süvenenud ja esialgu tundub, et maapealsetest varjantidest (ise aretatud süsteemid+teenusepakkujad) midagi ahvatlevat silma pole hakanud. Ise aretatutel pole tagatud nähtavus 365 päeva aastas, samuti peaks pidevaks antenni juurde turvaliselt pääsemiseks vist midagi püsivat ehitama..ei viitsi, visuaalselt kole jääks ka. Teenusepakkujate (Elion, zuum) pakutavatest pakettidest nagu tahakski ainult soomesid näha, muu on suures osas BS, mida nagunii ei vaata. kui pakutaks soome kanalite täispauku oleks nõus seda kuutasu maksma.
Kiikaks sati poole, see minu jaoks hetkel täiesti tume maa, mis sealt saada võimalik ja millise raha eest..teadjamad võiksid näpunäiteid jagada, või õigetele radadele viiteid. Samas soomet tahaks ka näha, kuidas Viasat ise soomet sati pealt näitab, kas ilma nendepoolse "abita" soome vastuvõtt satilt on võimalik?

NB! Kui siin foorumis on inimesi, kes tegelevad sat süsteemide ehituse ja häälestusega, siis huvi korral võib mulle privasse panna pakkumisi a'la seadmed+paigaldus+mida nägema hakkan+palju iga kuu maksma pean, või kui maksta ei taha, kui tihti netis surfama pean hakkama. Ma ei luba, et ma kohe kiirelt midagi ära ostan, kuna valdkond minu jaoks hetkel täitsa võõras, siis enne ikka natuke uurin, vaatan, kuulan siit ja sealt..aga mingi hetk tuleb mingi otsus teha, kuna hetkel ainult 3 eestit..nutune.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 17:04, 02 Sept 2007

ikkagi mina soovitan rentida Digibox (zuum) Starmanist.ja ära proovida kuidas Soomega lood on.
Boxile kodus Soome antenn(see millega enne nägi MTV3,neloneni) taha ja siis võib siia kirjutada näiteks palju on S:.. ja Q:.. E32 muxi peal..
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Soome 1,2,3,4 mis siis lihtne inimene tegema peab ?

PostitusPostitas peeter3000 » 17:33, 02 Sept 2007

antonio1 kirjutas:
sevi kirjutas:Eramajal on tavaline antenn, nii et siiani näeme ainult Eesti TV, Kanal2, tv 3 ja Soome tavalised 4 kanalit. Ja miski muu ei huvita ka.


Mure sarnane. Olen ka väga rumal inimene kõnealuses valdkonnas. Asukoht Tallinnas laagris, raudteejaama vahetus läheduses. Soome 1 ja 2 olid analoogis juba suht kehva nähtavusega. Katusel olev antennikomplekt ca 7-8a vana, koosneb neljast antennist ja liitmisvõimendist. Kas on mõtet hakata investeerima ja mässama antennidega soome digi vastuvõtuks? Soovitage erinevaid lahendusi, ka tulevikku silmas pidades. Olen nõus välja käima pigem suurema summa alginvesteeringuna omamaks oma kvaliteetseid seadmeid, kui et maksma kellegile kuumaksu ja siduma ennast aastateks teenuse ostmise kohustusega. Muude lahenduste puudumisel nõus ka kuumaksuga, niiet soovitage!!!
Ülalpool oli juttu ka teistest soome kanalitest, mis maksulised, kas kogu soome kanalite paketti on võimalik ka sati kaudu kuidagi näha (kuna maapealne digilevi on probleemne) ja mis see maksaks? (seadmed+vaatamine). Vaatamise "keerdkäikude" osas, kui see üldse võimalik võib soovitusi jagada ka privaatsõnumi vahendusel.

Ette tänades!


kui katusel 4 antenni,siis üks nendest on Soome detsimeeterantenn(mis on kindlasti ka juba täpselt suunatud Soome Espoo saatjale)(s.t. suunata enam vaja pole).
selle antenni kaabel tuleb torgata Zuumboxi taha.ja kui võimalik vahele panna ad-20 võimendi(võimendi võib ka toas enne telekat olla-esialgu).
siis on kohe näha,mis on S:.. soome E32 peal.(väga lihtne protsetuur)
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 17:55, 02 Sept 2007

minul on üks antenn katusel (triax 100 unix 21-50(69)võimendi rantelon ad-20
ja zuumbox.
sellise kooslusega 39.- krooni kuus makstes(zuumboxi--nb!ainult boxi rent)
ma näen:

analoogselt: kanal2 ja tv3

ning DIGIna:

a)soomest:yle1,2-jne,mtv3,nelonen,subtv,jim(ca. 60% ajast on levi)
b) eestist : ETV

nb! scart juhe digiboxist telekasse(on boxiga kaasas)
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

PostitusPostitas antonio1 » 19:38, 02 Sept 2007

peeter3000 kirjutas:Boxile kodus Soome antenn(see millega enne nägi MTV3,neloneni) taha ja siis võib siia kirjutada näiteks palju on S:.. ja Q:.. E32 muxi peal..


Olukord on nii, et antennidest tulevad kaablid antennitoru seest pööningule, seal lähevad kõik kaablid kokku võimendisse, võimendist välja tuleb üks kaabel, mis siis seina seest jookseb antennipesani. Ilmselt tuleb siis võimendi küljest õige kaabel lahti keerata ning vedada ajutise pikenduse abil boxini.
küsimused siis:
1. Millist kaabli jätkamiseks mõeldud vidinat pean kasutama pööningul lahtikeeratava kaabli ja ajutise pikenduse vahel?
2. Milline kaabel pikenduseks? Hetkel kogu süsteem mingi RG tähisega vist oli.
3. Milline on õige kaabel pööningul, millise kirja juures asuva kaabli pean lahti kruttima vana võimu küljest?

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    unknown unknown
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

PostitusPostitas rait01 » 19:43, 02 Sept 2007

uhv MTV3 E24 , E35 , E52 ots lahti ühentama ja otse tüünerise vedama.
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    unknown unknown
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

PostitusPostitas rait01 » 19:45, 02 Sept 2007

peeter3000 kirjutas:minul on üks antenn katusel (triax 100 unix 21-50(69)võimendi rantelon ad-20
ja zuumbox.
sellise kooslusega 39.- krooni kuus makstes(zuumboxi--nb!ainult boxi rent)
ma näen:

analoogselt: kanal2 ja tv3

ning DIGIna:

a)soomest:yle1,2-jne,mtv3,nelonen,subtv,jim(ca. 60% ajast on levi)
b) eestist : ETV

nb! scart juhe digiboxist telekasse(on boxiga kaasas)

kus kohas näed soome digid
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 20:43, 02 Sept 2007

antonio1 kirjutas:
peeter3000 kirjutas:Boxile kodus Soome antenn(see millega enne nägi MTV3,neloneni) taha ja siis võib siia kirjutada näiteks palju on S:.. ja Q:.. E32 muxi peal..


Olukord on nii, et antennidest tulevad kaablid antennitoru seest pööningule, seal lähevad kõik kaablid kokku võimendisse, Ilmselt tuleb siis võimendi küljest õige kaabel lahti keerata ning vedada ajutise pikenduse abil boxini.
küsimused siis:
1. Millist kaabli jätkamiseks mõeldud vidinat pean kasutama pööningul lahtikeeratava kaabli ja ajutise pikenduse vahel?
2. Milline kaabel pikenduseks? Hetkel kogu süsteem mingi RG tähisega vist oli.
3. Milline on õige kaabel pööningul, millise kirja juures asuva kaabli pean lahti kruttima vana võimu küljest?


niipalju oskan mina veel sulle öelda,et proovi see võimendi (ad-10 või ad-20)sinna pööningule pannagi.
s.t. lahtikeeratava kaabli ja ajutise pikenduse vahele.
ajutist pikendust sul pole vaja,kui kasutad olemasolevat kaablit(võimendist välja tuleb üks kaabel, mis siis seina seest jookseb antennipesani.)

ise paiknen Kivimäel.kõrgus merepinnas(google earth)58m+maja ca 15m.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 20:51, 02 Sept 2007

avastasin veel sellise asja,et:

uuel E muxil on erinevad sagedused Espoo vs. Fiskars
st.espoo E53 730mhz
fiskars E58 770mhz

lisaks on üks "täitesaatja" Hankoos(võimsust ei tea)
kust tuleb E39 E55 E50
Viimati muutis peeter3000, 21:19, 02 Sept 2007, muudetud 1 kord kokku.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

PostitusPostitas elit » 21:04, 02 Sept 2007

eh
Viimati muutis elit, 22:54, 02 Sept 2007, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 22:26, 02 Sept 2007

Siin soome saatjate sagedused ja kordinaadid http://www.digitv.fi/sivu.asp?path=1;8224;9519
F-pistikuga võib vabalt teha ühendusi ja jätkata signaali kadu ei tohiks olla.Vähemalt märganud pole isikliku kogemuse põhjal.

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 23:33, 02 Sept 2007

peeter3000 kirjutas:avastasin veel sellise asja,et:

uuel E muxil on erinevad sagedused Espoo vs. Fiskars
st.espoo E53 730mhz
fiskars E58 770mhz


Väga hea, selle pealt saab testida Fiskarsi segamist/mitte segamist.
Kanalid küll kõik kodeeritud aga Qd ja Si näeb ikka.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 93 külalist