Pilt ei mahu telekasse

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
kumna
Edasijõudnu
Postitusi: 44
Liitunud: 11:54, 18 Aug 2003
    unknown unknown

Pilt ei mahu telekasse

PostitusPostitas kumna » 09:12, 09 Mai 2006

Teleka mark Thomson

http://www.plussmiinus.ee/ee/elutuba/ta ... ta=32WM402

Jama siis selles et ei näe subtiitreid kui vaatan arvutist mingit filmi(kui telekast tuleb mingi film siis subtiitrid korras).Kaherealist kirja ei näe arvutist üldse kui on ka kolmas rida siis ülemine paistab.Teleka puldilt saab pildi formaati vahetada:
Zoom 0-pilt kitsas üleval TV3 logo norm kõrgusel alt ei muutu midagi
Zoom 1-pilt lai TV3 logo on poolik ja alt on ka tv filmi puhul subtiitrid kadunud
Veel üks Zoom 1-pilt lai TV3 logo pole näha alumist äärt tõstab 2-3 cm võrra
Cinerama-pilt lai TV3 logo ringi äär on vastu ülemist serva tv filmi subtiitrid head.
Telekat vaatan Cineramaga.
Arvuti subtiitreid ei näe mitte ühegagi.On ka mingi vanem Samsungi telekas seal subtiitrid ok.
Annab kuskuilt veel seda pilti sättida või ainult puldist.
Käisin ka poes ja vaatasin sama telekat ja selle ka sama jama.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 09:15, 09 Mai 2006

Kes puldist nool ülesse(alla) ei tõsta lihtsalt pilti? Philipsil tõstab.

Kasutaja avatar
kumna
Edasijõudnu
Postitusi: 44
Liitunud: 11:54, 18 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kumna » 11:27, 09 Mai 2006

ei tõsta.mitte midagi ei liigu.

Kasutaja avatar
DonQ
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas DonQ » 12:47, 09 Mai 2006

Võta arvutis videodraiverist overscan maha.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kumna
Edasijõudnu
Postitusi: 44
Liitunud: 11:54, 18 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kumna » 14:10, 09 Mai 2006

Ok sain enam vähem korda.
Kui vajutad full screeni peale siis ei näita ikka aga hiirega suuremaks venitades näeb subtiitreid all.

Kasutaja avatar
Olc
Edasijõudnu
Postitusi: 81
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinnast 30km
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas Olc » 21:42, 09 Mai 2006

Endal sama telekas ja mul küll sellist jama ei ole :S

Kasutaja avatar
menx
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 03:00, 29 Juun 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas menx » 21:45, 07 Juul 2006

Sorry OT aga ma ostsin just sama teleka ja jama siis selles et nii kui pilt läheb heledaks(tulevad mingid erevalged toonid) hakkab mingi pinin telekast pihta, isegi siis kui on mute peal nii et asi peab tulema ikkagi kuskilt kinekast vist...milles võib probleem olla?

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 22:24, 07 Juul 2006

menx kirjutas:Sorry OT aga ma ostsin just sama teleka ja jama siis selles et nii kui pilt läheb heledaks(tulevad mingid erevalged toonid) hakkab mingi pinin telekast pihta, isegi siis kui on mute peal nii et asi peab tulema ikkagi kuskilt kinekast vist...milles võib probleem olla?


Pirin tuleb sul kineskoobi toitest. Teadupärast ere pilt tähendab suuremt valguse hulka, mis tähendab suuremat energia vajadust, mis tähendab suuremt koormust kõrgepinge trahvole. Arva ära, mis piriseb?

Probleem on aga selles, et kuue-poole-tonnistel telekatelt pirinavaba tööd nõuda on kaa pisut sinisilmne. Kõik nad pirisevad. Mõni lihtsalt rohkem kui teine...

iCE

Kasutaja avatar
guEST
Õpetaja
Postitusi: 156
Liitunud: 21:51, 26 Aug 2003
Asukoht: i-viru
    unknown unknown

PostitusPostitas guEST » 22:34, 07 Juul 2006

Prooviks tee monitori reso väiksemaks 800x600, peaks probleemi lahendama ja telekal ekraanisuhe 4:3

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 17:37, 08 Juul 2006

Minu teada on TV out reso nvidia kaartidel 640x480 see peaks enam-vähem ühtlustuma ka tavalise 4:3 telekaga. 16:9 ekraanide suhtes ei oska öelda.

Võib-olla tänapäevased tv out kaardid annavad rohkem... enda kogemus on nvidia FX5200-ga. Sellega rohkem kätte ei saanud.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 17:38, 08 Juul 2006

guEST kirjutas:Prooviks tee monitori reso väiksemaks 800x600, peaks probleemi lahendama ja telekal ekraanisuhe 4:3

4:3 ekraanisuhe jätab 16:9-le imeliku mustade äärtega pildi.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 10:11, 05 Aug 2006

Mul sama sorti jama on ATI videokaardiga. Seal on selline probleem, et pilt on liiga väike (jätab mustad servad). Kui horisontaalsuunas laiali venitan, saan vasakult ja paremalt ääred ära, venitan üles ja alla, saan vahekaugused pildielementide vahel küll suuremaks teha, aga ülemine ja alumine äär istuvad paigas ikkagi ning katavad objekte kinni. Minu meelest et pilt korralikult telekasse mahuks, peaks väljundsignaali reso olema sama, mis PAL standardil 720x576 pikslit, ja ekraanisuhe 4:3. Nvidia puhul TV Tooliga olen saanud küll asja parandada. Kas mõni teab selliseid videokaarte, mis väljastavad 720x576 pikseliga pilti?

Kasutaja avatar
danel111
Entusiast
Postitusi: 122
Liitunud: 03:00, 23 Juul 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas danel111 » 11:55, 05 Aug 2006

jyri403 kirjutas:Mul sama sorti jama on ATI videokaardiga. Seal on selline probleem, et pilt on liiga väike (jätab mustad servad). Kui horisontaalsuunas laiali venitan, saan vasakult ja paremalt ääred ära, venitan üles ja alla, saan vahekaugused pildielementide vahel küll suuremaks teha, aga ülemine ja alumine äär istuvad paigas ikkagi ning katavad objekte kinni. Minu meelest et pilt korralikult telekasse mahuks, peaks väljundsignaali reso olema sama, mis PAL standardil 720x576 pikslit, ja ekraanisuhe 4:3. Nvidia puhul TV Tooliga olen saanud küll asja parandada. Kas mõni teab selliseid videokaarte, mis väljastavad 720x576 pikseliga pilti?


Overscan ei anna määrata draiveritest.

Kasutaja avatar
wookie
Entusiast
Postitusi: 291
Liitunud: 03:00, 03 Juul 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas wookie » 12:21, 05 Aug 2006

jyri403 kirjutas:Kas mõni teab selliseid videokaarte, mis väljastavad 720x576 pikseliga pilti?

Jätame meelde, et TV signaalis ei ole resolutsiooni, on ridade arv.

Aga üldiselt võiks sobida üsna suvaline tänapäevane NVidia kaart (vähemalt Linuxi puhul on võimalik NVidiat sundida enam - vähem mõistlikku TV signaali tegema, Windowsi nägemus monitorist on niivõrd ibar, et ilma kavalate lisautiliitideta ei pruugigi saada). Matrox G400DH, G450DH, G550DH teevad Windowsi puhul äärmiselt korralikku TV signaali.
Lisaks sobib selleks otstarbeks Hauppauge PVR350 (sellel on peale sisendite ka TV väljund ning vähemalt X11 jaoks enam-vähem mõistlik driver, mis seda väljundit kasutada mõistab), samuti võib paremal puudumisel pruukida DXR2, DXR3 või SS1 kaarte, kuid need oskavad süüa ainult MPEG'i, mistõttu, kõik, mis ei ole MPEG1 või MPEG2 tuleb enne väljastamist teha suure bitratega MPEG1'ks, näiteks MPlayeri abil. Paraku on nii DXR2 kui ka DXR3 driverid üsna ajast ja arust, mistõttu nad uuema süsteemi sisse ei pruugi sobida.
Tegelikult võiks veel ära mainida ka Via Epia laudade peal oleva graafikaseadme - ma ei ole sellist ise kasutanud, kuid räägivad, et pidi samuti andma üpris hea tulemuse.

Samas, mida sa soovid sinna telekasse saata? Kas see pilt on interlaced või mitte? Kui ta on interlaced, siis kas ta on MPEG2 või mõnel muul kujul?
Interlace võib NVidia puhul probleemseks osutuda, samas MGA saab suurepäraselt hakkama ning MPEG2 puhul ka DXR2, DXR3 ja SS1.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 07:46, 06 Aug 2006

Seda ma tean jah, et PAL TV signaalis on 625 rida, sellest 576 nähtavat.
Väljendusin natuke ebatäpselt resoga.
Kunagi sai jah proovitud Nvidia kaardiga ning tuli programm TVTool appi võtta. Sain küll rahuldavaid tulemusi. Masin oli siis (ja on ka veel praegu) vana Celeron 500 Mhz. Win98-ga jooksis asi fullscreenis perfektselt, sai winXP peale pandud, läks TV ekraan fullscreenis sama programmiga horisontaalseid värvilisi ribasid millegipärast täis. Seda proovisin 4 aastat tagasi. Materjalik olid mul noninterlaced mpeg1 ja divx video. Uitmõte oli netist striimina allatulevaid videosid talletada nt VHS-le, selliseid, mida downloadida ei saa. Hiljem loobusin. Aga seoses käesoleva teemaga mõtlesin asja pisut üles soendada.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 118 külalist