KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni

Millist heliformaati sina eelistad?

1. MP3
118
51%
2. FLAC
48
21%
3. WAV
7
3%
4. WMA
4
2%
5. Originaal CD
27
12%
6. Vinüülheliplaat
21
9%
7. Midagi muud, põhjendus foorumisse.
7
3%
 
Hääli kokku: 232

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6966
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas mustkass » 01:03, 03 Veebr 2012

Seda vahetegemise juttu ma ei usu copy ja originaal CD või siis peab ta olema kõrvetatud ebakvaliteetselt võib olla ta tegigi korra aga anna talle ette neid kümneid ja ma arvan et ta eksib rohkem kui isegi arvata oskab :mrgreen:
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas satik » 01:18, 03 Veebr 2012

Talle on neid ikka hulgem kui 10 tk "ette söödetud" :) aga ei ole pääsu. Ja mitte ühe lõikajaga tehtud koopiad, neidki on mitmeid erinevaid olnud.
Kuna tehniliselt on erinevuse teke väga ilmne (n.ö. mikroskoobi all) siis ega see polegi oluline kas keegi seda usub või mitte. Teoreetiliselt oleks võimalik kuidagi identne koopia teha vaid fotograafilise meetodi abil, mis meenutaks pressitud plaadi tehnoloogiat. Kõige hullem on et kaks samast matriitsist pressitud CD'd ei pruugi ka olla 100% identsed, kuid õnneks on veaparandus see mis välja aitab. St et tolerantsid on kuid piisavalt väikesed. Õnneks.
Kui see kedagi lohutab siis mina pole väga veendunud et ma kuulen vahet, kuigi olen üritanud küll...

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6966
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas mustkass » 01:21, 03 Veebr 2012

Siis on tal absoluutne kuulmine :mrgreen: Täielik müstika :mrgreen:
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas satik » 02:28, 03 Veebr 2012

mustkass kirjutas:Siis on tal absoluutne kuulmine :mrgreen: Täielik müstika :mrgreen:


Oma tööd teeb ta seal firmas küll kõrvadega, mitte pole pakkija. Kas või milline absoluutne kuulmine tal on ma ei tea, kui oleme seda fenomeni arutanud siis pole ta kordagi rõhutanud et "seda kuulevad vaid absoluutse kuulmisega friigid". Treenitud ja õppinud kõrvaga kuuleb. Selleni jõudmine on aastaid kestev protsess. Olen ka aastaid n.ö. protsessis aga mul vist jääb see vahe kuulmata, enne tuleb tinnitus kallale :cry: .

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
pioneer
Entusiast
Postitusi: 200
Liitunud: 02:00, 04 Veebr 2007
    unknown unknown

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas pioneer » 12:55, 10 Veebr 2012

Märkisin flac-i aga enamus muusikat siiski mp3 kujul ja kui aus olla siis ise CD-lt ripitud flac või 320 mp3 oma tehnikaga vahet ei tee. CD, DVD, Vinüülid, Helikassetid satuvad harva mängijasse. :wink:

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas jaanus- » 13:42, 24 Veebr 2012

mul tekkis seoses heliformaatidega üks küss: kuidas saab telefon esitada 96 Kbit/s bitrate-ga laulu valjemini kui 256 Kbit/s bitrate-ga laulu? mis võiks sellise asja põhjustada? kas äkki oli selle suurema bitrate-ga laulu tegemisel stuudios tõmmatud mingit helivõimsust maha või mis? ma määrasin küll onlineconverteris 256Kbit/s bitrateks aga teine laul mis valjem on oli aastaid tagasi laetud alla 96 bitratega. kas keegi ültse tegeleb laulude hoidmisega/kuulamisega(kõrvakad) telefonis mälukaardil, et nagu kas keegigi teist omab üldse pleieri ja mälukaarditoega telefoni? sest seda teemat päris lõpuni mõistavad ainult need kes ise on seda oma telefoniga proovinud! bitrate erinevused ei ole kuulda eriti arvutis ega ka tavalises mp3 mängijas või siis vb on ainult see vahe madalal ja kõrgel bitratel et madalaga põhja keerates ei ragise kõlar, kuna vb on signaal ikkagi siis igas mõttes nõrgem !
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Jannayf
Edasijõudnu
Postitusi: 55
Liitunud: 03:00, 28 Mai 2007
    unknown unknown

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas Jannayf » 13:58, 24 Veebr 2012

jaanus- kirjutas:mul tekkis seoses heliformaatidega üks küss: kuidas saab telefon esitada 96 Kbit/s bitrate-ga laulu valjemini kui 256 Kbit/s bitrate-ga laulu? mis võiks sellise asja põhjustada? kas äkki oli selle suurema bitrate-ga laulu tegemisel stuudios tõmmatud mingit helivõimsust maha või mis? ma määrasin küll onlineconverteris 256Kbit/s bitrateks aga teine laul mis valjem on oli aastaid tagasi laetud alla 96 bitratega. kas keegi ültse tegeleb laulude hoidmisega/kuulamisega(kõrvakad) telefonis mälukaardil, et nagu kas keegigi teist omab üldse pleieri ja mälukaarditoega telefoni? sest seda teemat päris lõpuni mõistavad ainult need kes ise on seda oma telefoniga proovinud! bitrate erinevused ei ole kuulda eriti arvutis ega ka tavalises mp3 mängijas või siis vb on ainult see vahe madalal ja kõrgel bitratel et madalaga põhja keerates ei ragise kõlar, kuna vb on signaal ikkagi siis igas mõttes nõrgem !


Ära enam peale võta

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1678
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas kokku123 » 14:09, 24 Veebr 2012

jaanus- kirjutas:mul tekkis seoses heliformaatidega üks küss: kuidas saab telefon esitada 96 Kbit/s bitrate-ga laulu valjemini kui 256 Kbit/s bitrate-ga laulu? mis võiks sellise asja põhjustada? kas äkki oli selle suurema bitrate-ga laulu tegemisel stuudios tõmmatud mingit helivõimsust maha või mis? ma määrasin küll onlineconverteris 256Kbit/s bitrateks aga teine laul mis valjem on oli aastaid tagasi laetud alla 96 bitratega. kas keegi ültse tegeleb laulude hoidmisega/kuulamisega(kõrvakad) telefonis mälukaardil, et nagu kas keegigi teist omab üldse pleieri ja mälukaarditoega telefoni? sest seda teemat päris lõpuni mõistavad ainult need kes ise on seda oma telefoniga proovinud! bitrate erinevused ei ole kuulda eriti arvutis ega ka tavalises mp3 mängijas või siis vb on ainult see vahe madalal ja kõrgel bitratel et madalaga põhja keerates ei ragise kõlar, kuna vb on signaal ikkagi siis igas mõttes nõrgem !

oeh, ise kh aru saad mis kokku kirjutasid? :roll:

ja mis mõttega sa neid juutuubi rippe 256kbps pakid? Maximum mis nende kvaliteediks on, on 128kbps.
See kui sa asja 256kbps peale lased on puhas ruumi raiskamine, kvaliteedis ei saa sa mitte grammigi juurde.

Ning loo helitugevuse ja bitrate vahel puudub seos!

jaanus- kirjutas:bitrate erinevused ei ole kuulda eriti arvutis ega ka tavalises mp3 mängijas või siis vb on ainult see vahe madalal ja kõrgel bitratel et madalaga põhja keerates ei ragise kõlar, kuna vb on signaal ikkagi siis igas mõttes nõrgem !
Maga kaineks!

Pilt
Tahad öelda, et ei tee vahet? :shock:

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas jaanus- » 14:24, 24 Veebr 2012

aa, bitrate eristab ainult laule kvaliteedi poolest ehk kui tõrre sisse topitult hääl kostab siis on bitrate ülimadal, on jh vahe sees aga ainult kvaliteedis mitte helitugevuses! helitugevus mängides on erinev digitaalselt vist ainult stuudio määratud signaali tugevuse erinevuse tõttu? sest miks muidu erinevad musakanalid on erineva helitugevusega sama füüsilise nupu asendiga?
sel juhul kust ma saaks endale laulu "britney spears- I wanna go" tugevama helisignaaliga versiooni? see on see laul mis mängib vaikselt!
elu koosneb üllatustest

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 817
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas bljumkin » 15:21, 24 Veebr 2012

jaanus- kirjutas:aa, bitrate eristab ainult laule kvaliteedi poolest ehk kui tõrre sisse topitult hääl kostab siis on bitrate ülimadal, on jh vahe sees aga ainult kvaliteedis mitte helitugevuses! helitugevus mängides on erinev digitaalselt vist ainult stuudio määratud signaali tugevuse erinevuse tõttu? sest miks muidu erinevad musakanalid on erineva helitugevusega sama füüsilise nupu asendiga?
sel juhul kust ma saaks endale laulu "britney spears- I wanna go" tugevama helisignaaliga versiooni? see on see laul mis mängib vaikselt!

e-ee ...
kas sõna "gain" on tuttav?
Ei ole?

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas jaanus- » 16:34, 24 Veebr 2012

kas sa mõtled, et laulukompaniid ei saa enam kasu piisavalt kui ma ühe pisikese eksemblari kuskilt näpsan??
kui ma laulu youtubest leian siis kehtib põhimõte: leidja saab selle endale alla laadida/kopeerida! ja converterlehed on ka nii ilmselgelt leitavate domeenidega, järelikult võib youtubest alla laadida , kui see nii lihtsaks tehakse! ja kui ei taheta mingit videot inimestele anda siis pannakse kaitse youtbe kontost peale ja ei saagi alla laadida! ma olen leidnud selliseid piiratud laule , siis on lihtsalt vaja leida sama laul üleslaetuna eraisiku poolt!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 740
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas Opo » 18:07, 24 Veebr 2012

Vaata kui sa vanu lint- ja kasettmakke mäletaksid, siis teaksid et neil oli olemas heli salvestus tugevuse reguleerimiseks nupp ning jälgimiseks indikaator. Nii on see põhimõtteliselt ka tänapäeval, ehk siis loo salvestaja/ümbersalvestaja määrab heli "tugevuse", mis võib ka eri seadmete või tarkvaraga esitades , ühes kõvasti, teises nõrgasti mängida. Kui soovid salvestus nivood muuta, pead oma musa mõne helieditor programmiga töötlema (näiteks Audacity).
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1678
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas kokku123 » 18:59, 24 Veebr 2012

jaanus- kirjutas:kas sa mõtled, et laulukompaniid ei saa enam kasu piisavalt kui ma ühe pisikese eksemblari kuskilt näpsan??
kui ma laulu youtubest leian siis kehtib põhimõte: leidja saab selle endale alla laadida/kopeerida! ja converterlehed on ka nii ilmselgelt leitavate domeenidega, järelikult võib youtubest alla laadida , kui see nii lihtsaks tehakse! ja kui ei taheta mingit videot inimestele anda siis pannakse kaitse youtbe kontost peale ja ei saagi alla laadida! ma olen leidnud selliseid piiratud laule , siis on lihtsalt vaja leida sama laul üleslaetuna eraisiku poolt!

iTunes-st oled miskit kuulnud? :roll:

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas jaanus- » 21:30, 24 Veebr 2012

see audacity on kõva sõna ikka, peale sellega tegemist sai helis kohe poole kõvem hääl telefonis smile85 ja veel saab salvestusi teha sellega koos taustalauluga ja pärast heli võimsusi regullida, veel parem ju!!!
elu koosneb üllatustest

ivtammesalu
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 12:28, 18 Mär 2010
    unknown unknown

Re: KÜSITLUS: Millist heliformaati sina eelistad?

PostitusPostitas ivtammesalu » 16:43, 07 Mär 2012

Minul vanus lubab kollektsioneerida vinüüli-kogu on ka mingi(mitte arvult vaid).kasutada on USB+Analoog väljundiga "turntable".Et mitte plaate "jooksutada" kasutan neist softiga parandatud koopiaid.FLAC´i ja MONKEY´d tarvitan ka.Vinüüle hoian ,vaid harva kautan.MP3 on nagu prost-pole kahju.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 125 külalist