Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
ando
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10:28, 01 Juul 2009
    unknown unknown

Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

PostitusPostitas ando » 15:41, 02 Juul 2009

Tere!
Kas keegi on suutnud Sony w4500 seeria televiisorist ka Dolby Digital soundi kätte saada? Starmani National Geographic HD kanal on minul igal juhul tumm, ükskõik mis audiot ma ka ei vali. Sama on ka muusikakanalitel, kui DD soundi võtan. Aru ma ei saa, kas viga on televiisoris või Starmanis. Starman ütles, et mul on välist AC3 või AAC dekooderit vaja. Mul on Denoni receiver ka olemas mis optilise ühendusega televiisori küljes. Kui tegu on tavalise 2 kanali heliga, siis tuleb kõik ilusti läbi, nagu on DD tegemist, siis ei saa ma mingit signaali enam. Sony webileht http://support.sony-europe.com/techspec ... DL-46W4500 ütleb, et sound on Dolby Digital Plus. Kas keegi oskab midagi soovitada?

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

PostitusPostitas linni » 17:20, 02 Juul 2009

Sony W4500, Sony ressiiver, Elioni kaabel - TV ning Dolby tuleb üle ressiiveri igast asendist.
Küllap tegemist järjekordse Starmani kammiga.

renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

PostitusPostitas renqest » 17:21, 02 Juul 2009

Pöördu Sony Tech support´i poole ja uuri, kas see seeria suudab 5.1DD heli dekodeerida. Netis googeldades jäi silma juhtum, kus Sony esindajad kinnitasid, et w4000 seeria seda ei suuda...(http://www.geekzone.co.nz/forums.asp?Fo ... &page_no=2)
Thought I'd let you know that the optical output on the 40W4000 only outputs surround sound when Freeview is the source, it won't output surround sound from your HDMI sources. I learned this the hard way today (and then confirmed it with Sony), after trying to get surround sound from an Xbox 360 or PS3 with no luck! The TV will only pass through stereo. I guess the only solution to that scenario is to get an optical audio switch and run extra cables (which I'd been hoping to avoid). The Sony chap confirmed that it will output surround sound from Freeview.

The only other problem I've had with the TV is when it first arrived it wouldn't play any sound from Freeview. Sony sent someone round to update the firmware and now the sound works.

Visually the TV is excellent! (although the sparkly blue finish is slightly gay, but now I'm being pedantic). I do recommend this model as long as the above surround sound issue doesn't bother you.
...ehk surround-DD heli saab vaid tasuta kanalite puhul nautida...
DTT: ZuumBox HD @ Samsung 40LEB530
Terratec Cinergy T XXS USB; 22" LCD & Win MC
M: Sony 25" CRT

Lockerzi kutsed SIIT

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

PostitusPostitas linni » 17:45, 02 Juul 2009

Elioni standardpaketis pole küll ühtegi 5.1 kanalit, ainus DD on RTL ning seegi 2.0 formaadis ning seda hammustab W4500 küll.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

PostitusPostitas linni » 18:11, 02 Juul 2009

Audio: Two channel linear PCM (manuaalist).

Ehk siis teler pakib 5.1 signaali 2.0 signaaliks.

andr68
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 10:40, 18 Mär 2009
    unknown unknown

Re: Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

PostitusPostitas andr68 » 18:39, 02 Juul 2009

starmani kaabli digitv otsas 40w4500, mis optilise kaabliga DENON 1909 küljes ja kõik toimib (teleri menüüst valitud heli väljundiks "audio system", Denoni seadeid täpselt ei mäleta (ei saa vaadata kah, puhkusel ja Tallinnast eemal hetkel, aga mälu järgi pidin veidi seadetega katsetama, enne kui töötava varjandi leidsin). Saksa kanalitelt tuleb ka DD5.1 korralikult, DD2.0-i keerab denon dolby prologic-ga 5.1-ks, muud 2-kanalilised laseb otse läbi. VH-1 peal paistab põhi helikandja vaikust kandvat sony jaoks, teine helikandja aga töötab normaalselt. Nat.geo HD vist tulebki praegu vaikusega, ka KAON HD kaablibox ei oska sealt midagi välja võluda (peale selle, et kipub üldse ennast selle kanali peale välja lülitama).

ando
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10:28, 01 Juul 2009
    unknown unknown

Re: Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

PostitusPostitas ando » 09:03, 03 Juul 2009

Tänud! Eks ma siis katsetan.

ando
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10:28, 01 Juul 2009
    unknown unknown

Re: Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

PostitusPostitas ando » 08:11, 06 Juul 2009

Testisin nädalavahetusel natuke. Kätte sain heli, mille kohta televiisor näitas DD2.0 ja DD2.1. Mitte ühtegi kanalit, millel rohkem helikanaleid sees oli ei õnnestunud heliga kuuldavaks saada. Ehk siis VH1 ja NG HD on ikka vaiksed. Mul on Denon AVR 1907 receiver.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

PostitusPostitas linni » 09:34, 06 Juul 2009

Proovi teleka menüüst digital setup/audio setup/digital out valikust auto/PCM ümberlülitust. Ning ressiiveri seadetes peaks audio in olema digital, mitte analog. Pole kindel, kas tulemusi annab, aga loogiliselt võttes peaks optilise kaudu ressiiverisse striimima suvalist voogu. Vastasel juhul on kiri "full HD" pooleldi bullshit.
Viimati muutis linni, 18:43, 06 Juul 2009, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
sarvik
Edasijõudnu
Postitusi: 95
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2005
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

PostitusPostitas sarvik » 17:31, 06 Juul 2009

Praegusel hetkel tunduvad kõik helivalikud toimivat.

ando
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10:28, 01 Juul 2009
    unknown unknown

Re: Sony w4500, Starman ja soundi probleemid?

PostitusPostitas ando » 09:07, 07 Juul 2009

Mul hakkas ka asi automaagliselt tööle. Starman saatis isegi kirja:
Lugupeetud Klient

Täname Teid tagasiside eest!

Meie poolt on kõik korras ehk viga on kuskil Teie seadmete seadistustes.

Reedel ei tööta ja esmaspäeval hakkas järsku ise tööle! Ma ei muutnud vahepeal seadistustes mitte midagi. Ja kindlasti tõmbas televiisor endale ise uue firmware vahepeal!

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 107 külalist