Kõige mõttekam LCD koju

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
winny
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 12:51, 27 Nov 2008
    unknown unknown

Re: Kõige mõttekam LCD koju

PostitusPostitas winny » 23:00, 07 Jaan 2009

astra hd kirjutas:Ise loodan juba LED tehnoloogiaga tv-de tulekule,sest need on sõna igas mõttes 5x paremad.

Julge avaldus,milles see 5x paremus avaldub? Kompaktsus,ökonoomsus,dünaamiline kontrast?
Luminesents asendatud LED valgustusega,mis annab mingid paremad võimalused....?
Saaks aru,kui laserist räägiksid aga sealgi 5x võib ehk ainult hind olla.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Kõige mõttekam LCD koju

PostitusPostitas mønster » 09:20, 08 Jaan 2009

Ustus kirjutas:See proffide teema on pullikaka suurtes piirides - kõige õigem on ikkagi oma silmaga vaadata ja tõepoolest erinevates kohtades.

ma arvan samuti, et lõppocus tulex oma silma põhjal teha, aga proffide arvamuste lugemine annab vihjeid, millele tähelepanu pöörata. kaupluses ei näe, et lcd kontrast väheneb, kui ruum on hämar, plasmadele pole pilt (veel) sisse põlenud, ventikatega telekate ventide sumin ei kosta välja jne.

Ustus kirjutas:Samuti on ka diagonaali suurusega: enamjagu (test)tabelite järgi peaksin omale ostama minimaalselt 47" aparaadi, kuid õnneks seletas üks normaalne müügimees mulle natuke teemat ja üle 42" on minu jaoks kaugelt liiga suur. Diagonaali suurus on üks tore "mul on suurem kui sul" teema. Eks siin nüüd paljud hakkavad väitma, et parem vaadata ja muu selline crap. Soovitan minna poodi ja jälgida inimesi, kui need omale aparaati valivad - enamus neist, kui on diagonaali suurus ja kaugus vale, hakkavad mõne minuti jooksul pead keeerutama, sest ei jõua pilti jälgida.
On üks tore nõks kaupluses. Sissepääsu juurde pannakse 50+" aparaat mängima ja see tegelane, kes omale 32" aparaati läheb ostma vaatab, et 32" on ikka imepisike ja ostab 37 - 42" lõpuks. Meil seda vist väga ei kasutata, aga mujal pidi see väga hästi tootma.

mul eelmine paneel oli 40', praegune on 52' ja tunne on, et 65' võix paras olla. mul on "tüüpkorteri" omast suurem elutuba ka ja diivan telerist suht kaugel. kui 40' telekal 4:3 pilti 4:3 formaadis vaadata, siis see jääb armetult väixex, peab silmi pingutama, kui subtiitreid lugeda on vaja. kui sd pildi pakkimisvead suurel ekraanil liiga esile tükivad, võib seda põhimõtteliselt ka väixemana ekraanil näidata, samas 1080 formaadile annab ekraani suurus palju juurde. kinos on vaatamisnurk veel oluliselt suurem, kui suure formaadiga teleri puhul ja inimesed eriti ei kaeba, et ekraan oli liiga suur..

Ustus
Entusiast
Postitusi: 108
Liitunud: 20:57, 03 Nov 2008
    unknown unknown

Re: Kõige mõttekam LCD koju

PostitusPostitas Ustus » 15:13, 08 Jaan 2009

Siis kui pildi ikkagi väiksemaks teed, siis mis idee on suuremal ekraanil? Kui enamus saateid/filme vähemalt 720p tuleks jääks ilmselt paljud arutelud ja vaidlused olemata. Samas on ekraani diagonaal seotud vaatamiskaugusega, kuid väidetavalt on enamustes foorumites antud soovituslik vaatamiskaugus 4:3 suhte korral. (Selle väite peale ootaks suuremat vastukaja!)

Siinkohal ei ürita üldse vaielda, aga kinos käiakse suhteliselt palju harvemini, kui teleka ees aega veedetakse. Kui kinos minna esimestesse ridadess istuma on efekt ju sama - ei näe kõike ekraanil toimuvat ja hakkad pead keerma. Eriti hull pidi liiga suur diagonaal lastele olema - pool aastat kuni aasta ja siis silmaarsti juurde minek.

Hea on, kui on sellised võimalused, et ostad teleka ja kui leiad, et diagonaal on liiga suur või väike vahetad välja. See on kindlasti kõige parem viis sobiva leidmiseks. (P.S. Eelmine postitus oli minu kogemus minule sobiva diagonaali valimisest!)

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Kõige mõttekam LCD koju

PostitusPostitas mønster » 16:41, 08 Jaan 2009

Ustus kirjutas:Siis kui pildi ikkagi väiksemaks teed, siis mis idee on suuremal ekraanil? Kui enamus saateid/filme vähemalt 720p tuleks jääks ilmselt paljud arutelud ja vaidlused olemata.

uued "tuntumad" filmid on kõik vähemalt 720p formaadis saadaval. ei oskagi hoobilt öelda, vaatan ma rohkem sd-d w hd-d.. teler mängib küll rohkem sd peal, aga sageli taustax. näitex uudiste ajal tegelen enamasti muude asjadega - diktori nägu pole teab mis vaatamisväärsus. välisuudiste või krimiuudiste ajal kolin ehk teleri ette. seepe ma eriti ei vaata, no allo, allot salvestasin ja vaatasin, kuigi need olid kordused ja juba varem nähtud. tuvikesed lähevad ka kettale ja mõnikord vaatan.. heaküll.


Ustus kirjutas:Siinkohal ei ürita üldse vaielda, aga kinos käiakse suhteliselt palju harvemini, kui teleka ees aega veedetakse. Kui kinos minna esimestesse ridadess istuma on efekt ju sama - ei näe kõike ekraanil toimuvat ja hakkad pead keerma. Eriti hull pidi liiga suur diagonaal lastele olema - pool aastat kuni aasta ja siis silmaarsti juurde minek.

no kinos esimeses reas istudes on vaatamisnurk palju suurem, kui mõne meetri kauguselt telekat vaadates ja pealegi pilt on silmadest kõrgemal - peab üles vaatama. isegi 20' kuvari ees tööd tehes on vaatamisnurk palju suurem, kui näit 3m pealt 50'-60' telekat vaadates. ma arvan, see laste jutt on tüüpi "põrandaküte tekitab veenilaiendeid" - inimesed kardavad uusi asju.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
klient
Edasijõudnu
Postitusi: 43
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Kõige mõttekam LCD koju

PostitusPostitas klient » 13:10, 12 Jaan 2009

Kas keegi oskab öelda kuidas Sony KDL37V4500 4:3 pildiga hakkama saab, kumbad oleks mõtekam valida, kas antud sony või Sharp LC D44EBK?

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kõige mõttekam LCD koju

PostitusPostitas peeter3000 » 13:39, 12 Jaan 2009

SONY näitab Eesti digi ,Sharp-i see mudel ei näita(näitab LC-..DH65E).
SONY-Image format: 14/9, 4/3, Full, Large + Zoom
SHARP LC-..DH65E-
Image format:
• For signals SD (Standard): Normal, Zoom 14 / 9, Panorama, Full, Cinema 16 / 9, Cinema 14 / 9
• For signals HD (High Definition): Full, Sub-scan, by Pt Pt
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Kõige mõttekam LCD koju

PostitusPostitas mustkass » 01:15, 13 Jaan 2009

klient kirjutas:Kas keegi oskab öelda kuidas Sony KDL37V4500 4:3 pildiga hakkama saab, kumbad oleks mõtekam valida, kas antud sony või Sharp LC D44EBK?


Aga miks mitte Philips,auto format ja pole 4:3 pildiga mingit probleemi.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Kõige mõttekam LCD koju

PostitusPostitas tigekala » 08:38, 13 Jaan 2009

Mulle tundub kah, et Philips'i pildivenitusprogrammid toimivad paremini/reaalsemalt...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 123 külalist